Czy warto wykupić usługę Assistance przed podróżą służbową?

si-business-travel-800x416

Podróże służbowe są na porządku dziennym w wielu polskich firmach. Wyjeżdżając na dłuższy lub krótszy wyjazd warto zadbać o to, by był on nie tylko dobrze zaplanowany, ale również właściwie przemyślany. Osoby, które podróżują samochodami, powinny pamiętać przede wszystkim o odpowiednim ubezpieczeniu.

Samochody służbowe powinny być właściwie ubezpieczone, aby w razie jakiegokolwiek zdarzenia pracownik poruszający się autem nie miał żadnych problemów. Chodzi też o to, by zdarzenie losowe nie opóźniło wykonywania obowiązków zawodowych. Oprócz koniecznego ubezpieczenia OC, warto również wykupić ubezpieczenie auto casco oraz usługę assistance. Choć jest to dodatkowy wydatek, pomoże uniknąć wysokich kosztów i dużej straty czasu w sytuacji zdarzenia losowego, które zdarzyć się może podczas podróży służbowej.

Co obejmuje pakiet assistance?

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma swój własny pakiet assistance, w którym znajduje się całe mnóstwo usług. Są to między innymi – pomoc i wsparcie pracownika ubezpieczyciela w razie jakichkolwiek problemów, a także pełna obsługa w sytuacji zdarzenia drogowego. W pakiecie assistance jest więc naprawa auta, możliwość dostarczenia samochodu służbowego, a także wszelka pomoc drogowa. Dzięki temu osoba poruszająca się autem nie musi na własną rękę poszukiwać holowania czy najbliższego warsztatu, zajmuje się tym bowiem pracownik ubezpieczyciela. Koszty wszystkich dodatkowych usług również pokrywane są przez ubezpieczyciela, dzięki czemu pakiet assistance pozwala uniknąć wielu nieprzewidzianych, a często bardzo wysokich kosztów powypadkowych.

Spora oszczędność czasu i nerwów

W sytuacji, gdy w podróży służbowej przytrafi nam się kolizja czy wypadek, jesteśmy zwykle bardzo zdenerwowani nie tylko samym zdarzeniem, ale również tym, że nie dotrzemy na czas na ważne spotkanie czy nie zdążymy wykonać wszystkich obowiązków zawodowych. Dzięki usłudze assistance można zaoszczędzić sporo czasu i nerwów, gdyż wiele formalności załatwi za nas ubezpieczyciel. To do jego obowiązków należy znalezienie lawety, która szybko i sprawnie odbierze samochód, a także dostarczenie na miejsce zdarzenia samochodu zastępczego.

laweta łódźPoszukiwanie lawety po wypadku często bywa czasochłonne i trudne, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy na obcym terenie i nie znamy namiarów na sprawdzoną pomoc drogową. Laweta Łódź to rozwiązanie dla osób, które poruszają się po Łodzi i okolicach. Gdy trzeba odholować samochód do warsztatu, gdyż niemożliwe jest poruszanie się nim, pomoc drogowa załatwia to szybko i sprawnie. W przypadku usług holowania aut duże znaczenie ma przede wszystkim czas wykonania usługi – im szybciej, tym lepiej. Żaden kierowca nie ma bowiem ani czasu, ani ochoty czekać przez kilka godzin na drodze do momentu, gdy pomoc drogowa przyjedzie i zabierze auto. Szybkie i sprawne usługi to najważniejsze kryterium, jakim kierują się klienci podczas wybierania pomocy drogowej.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*