Sprawdźcie, w jaki sposób możecie obniżyć rachunek za prąd w sposób drastyczny

consumption-electricity-tesla-saver-eco

[Artykuł reklamowy]

Rachunki wysokie, a wypłaty niskie. Tak wygląda nasze dzisiejsze życie. Co drugi Polak ma do czynienia z wysokimi rachunkami za prąd. Ze względu na brak odpowiednio wysokich dochodów, każdego miesiąca toczy się w walka o przetrwanie.

Dodatkowe etaty oraz oszczędzanie energii elektrycznej to tylko niektóre ze sposobów, w jakie staramy się walczyć z wysokimi rachunkami. Jednak w niektórych przypadkach kij może mieć dwa końce. Na szczęście, z biegiem lat dochodzimy do coraz większej wprawy, jeśli chodzi o oszczędzanie energii elektrycznej.

Jak oszczędzać na rachunkach za prąd?

Dzięki inteligentnemu wykorzystywaniu zasobów możemy radykalnie obniżyć wysokość rachunku za prąd. Aby zmniejszyć zużycie energii w domu lub w mieszkaniu, powinniśmy wyłączać sprzęty AGD z gniazdka, jeżeli w danej chwili ich nie używamy. Wyłączamy telewizory, komputery, odłączamy ładowarki do telefonów komórkowych czy laptopy. Powodem, dla którego powinniśmy tak robić jest fakt, że niektóre urządzenia zużywają energię elektryczną nawet po zakończeniu pracy.

Tradycyjne żarówki warto wymienić na energooszczędne, ponieważ intensywność światła jest w obu przypadkach taka sama, jednak oszczędność energii jest znacznie wyższa w przypadku żarówek energooszczędnych.
Jeśli chodzi o branie kąpieli, lepiej jest wziąć szybki prysznic, niż kąpać się w wannie, gdyż w ten sposób bojler nie będzie musiał nieprzerwanie podgrzewać wody. Zanim zaczniemy odkurzać, dobrze byłoby przedtem trochę posprzątać dom, ponieważ odkurzacz zużywa dużo energii elektrycznej.

Jeżeli chodzi o robienie prania, można zaoszczędzić nie tylko na prądzie, ale także na wodzie. Dodatkowo, oszczędzamy też na zakupie środków piorących. Wystarczy, że nie będziemy używać programu prania wstępnego do średnio zabrudzonej odzieży. O ile odzież nie jest nadmiernie zabrudzona, pierzmy ją w niższej temperaturze, oszczędzając w ten sposób jeszcze więcej energii.

Błędy popełniane w trakcie oszczędzania energii elektrycznej

W przypadku rodzin wielodzietnych, podgrzewanie wody w bojlerze gdy zachodzi taka potrzeba po prostu nie jest ekonomiczne. Zamiast tego upewnijmy się, że bojler jest zawsze włączony.

Klimatyzatory to jeden z głównych powodów, dla których rachunki za prąd są tak wysokie. Pomieszczenie można schłodzić także w inny sposób. Wystarczy spuścić rolety, które będą blokować promienie słoneczne. W cieplejsze dni obniży to temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni.
Kolejnym często popełnianym błędem jest ciągłe otwieranie piekarnika. Starajmy się go nie otwierać, chyba że jest to naprawdę konieczne. Podczas każdego otwierania piekarnika, temperatura automatycznie spada o 15 stopni.

Kuchenka mikrofalowa jest znacznie bardziej energooszczędna niż zwykły piekarnik. Jeżeli przygotowujemy niewielkie ilości jedzenia lub po prostu chcemy podgrzać posiłek, stosując kuchenkę mikrofalową możemy zaoszczędzić do 50% energii w porównaniu ze zwykłym piekarnikiem (https://teslasavereco.sk).Wyłączajmy komputer, jeżeli go nie używamy. Jeśli jednak komputer musi pozostać włączony, starajmy się wyłączać monitor, ponieważ zużywa on ponad 50% energii całego systemu.

W przypadku oszczędności energii elektrycznej należy zachować ostrożność. Głównymi winowajcami są tu z całą pewnością sprzęty gospodarstwa domowego. Ich zużycie w ostatnich latach znacznie wzrosło. Dlatego należy pamiętać o tym, by kupować urządzenia energooszczędne. Taka inwestycja w dłuższej perspektywie na pewno się opłaci.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*