Zapraszamy do lektury – zanim zdecydujesz się na powiększenie piersi. To warto wiedzieć!

kariera zam

Powiększanie piersi, określane również jako mammaplastyka powiększająca, to inwazyjna kosmetyczna procedura chirurgiczna, której celem jest zwiększenie pełności i poprawienie projekcji piersi za pomocą implantów. Można to również wykonać przy użyciu autologicznego transferu tłuszczu, w którym nadmiar tłuszczu z różnych części ciała, takich jak pośladki i uda, zbiera się przez liposukcję i wstrzykuje do piersi. Jest to opcja dla kobiet, które preferują bardziej naturalny wygląd i szukają stosunkowo niewielkiego powiększenia rozmiaru piersi.

Powiększanie piersi można łączyć z innymi zabiegami chirurgicznymi związanymi z piersią, takimi jak mastopeksja (lifting piersi) i rekonstrukcja piersi, co jest zalecane u pacjentów po mastektomii lub u których piersi zostały uszkodzone z powodu wrodzonej deformacji lub urazu.

Kto powinien się na to zdecydować?

Operacja biustu może być idealna dla kobiet, które:

  • Chcą zwiększyć poziom pewności siebie poprzez poprawę ogólnego wyglądu.

  • Myślą, że ich piersi są za małe w stosunku do wielkości ich ciała.

  • Chcą przywrócić kształt i rozmiar piersi przed utratą wagi, starzeniem się i ciążą.

  • Mają w sobie pragnienie osiągnięcia symetrii obu piersi.

Powiększanie piersi jest również jednym z wielu zabiegów chirurgicznych wykonywanych podczas zmiany płci u mężczyzn.

Podobnie jak inne rodzaje kosmetycznych zabiegów chirurgicznych, powiększanie piersi ma również pewne ograniczenia, z których pierwotnym jest niezdolność do poprawy zwiotczenia piersi lub opadania piersi, chyba że łączy się to z liftingiem piersi (mastopeksja). Może również nie być zalecany osobom, które są związane z następującymi wątkami i zagadnieniami:

  • Nadwaga lub otyłość – Badania sugerują, że ryzyko wystąpienia poważnych powikłań podczas powiększania piersi jest wyższe u pacjentów z otyłością lub nadwagą.

  • Myślą o zajściu w ciążę – chirurdzy mogą doradzić kobietom, które planują zajść w ciążę lub mają więcej dzieci, aby opóźniły zabieg. Chociaż sama ciąża nie wpływa na integralność implantów, same piersi ulegną zmianom, co oznacza, że ​​korekty, które mogą wymagać dodatkowych procedur, mogą stać się konieczne w przyszłości.

  • Karmienie piersią – kwestia, czy powiększenie piersi wpływa na karmienie piersią, była przedmiotem debaty i zamieszania od lat. Podczas gdy niektórzy eksperci twierdzą, że 90 procent kobiet z powiększonymi piersiami może karmić piersią, niektórzy twierdzą, że procedura może mieć negatywny wpływ na produkcję mleka, w zależności od miejsca nacięcia, jeśli nie ma wystarczającej ilości tkanki gruczołowej oraz jeśli niektóre nerwy i mleko przewody zostały uszkodzone podczas operacji.

Jeśli chodzi o satysfakcję i ogólny wskaźnik sukcesu, badanie wykazało, że w co najmniej 98 procent kobiet po powiększeniu piersi było zadowolonych z wyników, a 75 procent twierdziło, że jędrność i wielkość były w sam raz. Jednak około 13 procent chciało większych piersi, a 1 procent miało problemy z bliznami. Warto jednak przypomnieć, że przed zabiegiem pacjent decyduje o rodzaju implantu, który ma zostać użyty pod nadzorem chirurga.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*