Praca w Holandii bez znajomości języka – czy to możliwe?

20201127112646_5ee4dc4b4857b108f5d08460962933771c39d8ed574c704f75297fd19f4ac751_1280.jpg

Różne kwestie mogą stanowić przeszkodę w podjęciu ostatecznej decyzji o wyjeździe. Często jest to przekonanie, że nie spełnia się warunków, by myśleć o pracy w Holandii. Za problem uważa się brak znajomości języka, jakim posługują się Holendrzy. Tylko czy rzeczywiście jest to problemem.

Czy wymagana jest znajomość języka holenderskiego?

Nie trzeba mówić po holendersku/niderlandzku, by znaleźć w tym kraju pracę. Nie jest wymagany nawet poziom podstawowy. W powszechnym użyciu jest tam język angielski. Jeśli pojawi się potrzeba porozmawiania z Holendrem, to wystarczy wybrać ten język. Dla samego szukania pracy w ogóle posługiwanie się jakimkolwiek językiem obcym może nie być potrzebne. Kontaktując się z agencją pośrednictwa pracy, można podjąć pracę w Holandii bez znajomości języka. Wszystkie rozmowy i formalności odbywają się po polsku.

Pracowników z Polski jest w Królestwie Niderlandów sporo. Dlatego nawet jak załatwia się coś w urzędach, to dostępne są formularze w języku polskim. Język holenderski jest potrzebny, ale jeśli ktoś szuka pracy samodzielnie i chce zostać w tym kraju na dłużej. Nawet wtedy nie zawsze jest taka konieczność, zależy np. jaka praca.

Szukasz pewnego i bezpiecznego zatrudnienia? Sprawdź ofertę Holland Contracting. Z pośrednikiem nie musisz znać nawet języka.

Jak się porozumiewać, pracując w Holandii?

Język holenderski w ogóle nie jest wymagany, by znaleźć zatrudnienie w Holandii. Warto jednak znać angielski. Przyda się nie tylko do kontaktów z Holendrami i innymi nacjami, ale i w pracy. Do samego jej szukania może nie być potrzebny. Jednak później już jest np. by móc zrozumieć polecenia kierownictwa czy porozumieć się z innymi pracownikami. Wiele zależy od tego, co się robi i w jakiej grupie. Jeśli korzysta się z usług agencji pośrednictwa pracy, znajomość angielskiego może nie być wymagana. Można trafić w miejsce, gdzie pracują tylko Polacy. Mieszka się też z innymi Polakami. Jednak warto nauczyć się angielskiego, by mieć więcej ofert do wyboru. Wystarczy poznać ten język w stopniu podstawowym. To jest do opanowania w krótkim czasie. Jeśli w planach jest, by zostać dłużej albo by awansować, to przyda się znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Im więcej się umie, tym większy ma się wybór i więcej możliwości. Dlatego warto znać język angielski. Podjęcie zatrudnienia z agencją pośrednictwa pracy jest bardzo proste. Wymagania są niewielkie. Najważniejsze są: chęci do pracy i wiek umożliwiający podjęcie zatrudnienia. Możliwa jest praca w Holandii bez znajomości języka. Podstawy angielskiego zwiększą szansę na zatrudnienie i możliwość wyboru. Jeśli aspiracje ma się większe, można kontynuować naukę tego języka.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*