Zaczynasz przygodę z malowaniem po numerach? Poznaj nasze wskazówki

bundo-kim-ckycY6zkqyM-unsplash

Samodzielne namalowanie obrazu z pewnością przerasta możliwości osób, które nie mają zbyt mocno rozbudowanych umiejętności plastycznych i nigdy nie zajmowały się sztuką. Okazuje się jednak, że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy może stworzyć sobie własny obraz – doskonałą propozycją dla malarskich laików może być malowanie po numerach. Taka forma aktywności i spędzania wolnego czasu cieszy się ogromną popularnością. Coraz więcej osób korzysta z możliwości kolorowania gotowych obrazów, a następnie z wieszania ich we własnych salonach, biurach i innych wnętrzach.

W ostatnim czasie malowanie po numerach stało się niezwykle popularne. Wiele osób zamawia sobie kolejne zestawy, tworząc efektowne dzieła zdobiące salony, sypialnie, pokoje dziecięce i młodzieżowe. Choć z pozoru malowanie po numerach przypomina nieco dziecięce kolorowanki, w rzeczywistości jest to bardziej skomplikowana aktywność, wymagająca precyzji, dokładności i umiejętnego obchodzenia się z akcesoriami malarskimi. Zestawy do malowania po numerach zawierają bowiem profesjonalne płótna, pędzle i farny, które pozwalają nam poczuć się jak prawdziwi mistrzowie pędzla.

Jak zacząć malować po numerach?

Zestawy do malowania po numerach dostępne są w wielu wersjach – zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Choć czasem chciałoby się od razu rzucić na głęboką wodę i wybrać bardzo duży i skomplikowany obraz, przygodę z malowaniem po numerach lepiej jest zacząć od prostych propozycji. Jeśli na starcie sięgniemy po coś zbyt skomplikowanego, może się okazać, że obraz szybko nas zmęczy, a samo malowanie zdecydowanie nie będzie należało do naszych ulubionych czynności. Jeśli jednak wybierzemy na starcie obraz dosyć prosty, jest szansa, że będziemy chcieli sięgać po bardziej zaawansowane propozycje. Malowanie po numerach warto wykonywać zgodnie z instrukcją, jaka jest zwykle dołączona do zestawu malarskiego. Jego głównym elementem jest zadrukowane białymi polami płótno. Każde pole ma swój numer, który odpowiada konkretnemu kolorowi na palecie barw. Malując pole po polu możemy powoli zapełniać barwami cały obraz i obserwować, jak wyłania się z niego piękny krajobraz czy reprodukcja znanego dzieła sztuki.

Dlaczego warto malować po numerach?

Malowanie po numerach z pewnością jest doskonałą propozycją dla osób, które szukają nieszablonowych i oryginalnych dekoracji na ściany w różnych wnętrzach. Efektowne obrazy na pewno ozdobią wnętrze, szczególnie, jeśli wybierzemy coś, co będzie nam odpowiadało pod względem stylistyki, kolorystyki czy nawet tematyki obrazu. We wnętrzach klasycznych na pewno sprawdzą się piękne krajobrazy, martwa natura czy widoki rozległych przestrzeni. W nowoczesnych pomieszczeniach można postawić na abstrakcję, zdjęcia dużych miast, mostów, ulic czy innych industrialnych elementów. Poza dekoracją, obraz po numerach może być wspaniałym ćwiczeniem cierpliwości na etapie tworzenia. Wymaga sumienności i dokładności – choć z pozoru wydaje się dosyć prosty do pokolorowania, okazuje się, że w rzeczywistości jest mocno czasochłonny. Decydując się na malowanie po numerach możemy mieć pewność, że na jednym obrazie nie skończy się. Gdy skończymy kolorować jedno dzieło sztuki, szybko nabierzemy ochoty na zakup kolejnego. Malowanie po numerach to świetny pomysł dla osób w każdym wieku – wybór zestawów jest na tyle duży, że można znaleźć zarówno coś dla siebie, jak i dla swoich starszych czy młodszych pociech.

Polecamy:
Frezowanie kominów
Czy warto studiować na kierunku Zarządzanie? Na jaką pracę można liczyć w przyszłości?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*