„Za dużo zleceń! Nie wyrabiam!” Czyli planowanie podstawą biznesu fotografii ślubnej

Which-Lens-is-Best-for-Wedding-Photography

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją działalność fotograficzną, czy jesteś doświadczonym profesjonalnym fotografem ślubnym, planowanie dla osiągnięcia sukcesu jest kluczowe. Dzięki planowi biznesowemu masz pewność, że jesteś gotowy do radzenia sobie z wyzwaniami, które wiążą się wraz z rozwojem firmy fotograficznej. Rozpoczęcie działalności fotograficznej jest zabawne i ekscytujące, ale gdy bookuje ci się coraz więcej ślubów i wypełniasz swój kalendarz, to twoja wymarzona praca może stać się stresująca i niekontrolowana. Mając plan biznesowy możesz mieć pewność, że będziesz w stanie poradzić sobie ze wzrostem i skalą.

Planuj, planuj i jeszcze raz – planuj!

Kiedy po raz pierwszy zastanawiałeś się, jak wejść w fotografię, a potem zacząć biznes fotograficzny, być może rozważałeś zatrudnienie asystenta. Gdy próbujesz zatrudnić jednego z nich, może się zdarzyć, że sporo czasu musisz poświęcić na to, by nauczyć kogoś całej wiedzy o swojej firmie, a stres jest wciąż na wysokim poziomie. Więc jak możesz znaleźć sposób na zwiększenie skalowalności firmy, w której możesz pracować nad swoją firmą, bez takiego ruchu?

Aby prowadzić udany i kwitnący biznes fotografii ślubnej, ważne jest, aby mieć plan. Bez tego, możesz pracować samodzielnie w swojej firmie, dopóki nie będziesz tak zmęczony i przytłoczony, że stracisz wszelką kreatywność. Skalowalność i tworzenie planu pozwala na wdrożenie odpowiednich systemów, które dają Ci więcej czasu na robienie zdjęć i wymagają mniej czasu na inne zadania. To oszczędza czas, energię i znacznie zmniejsza stres.

Oto kilka wskazówek, jak stać stworzyć skuteczny plan.

Tak samo jak tworzysz listę kontrolną fotografii ślubnej, aby upewnić się, że znasz wszystkie swoje obowiązki w dniu ślubu, sporządź listę wszystkich Twoich zadań. Upewnij się, że poświęciłeś na to trochę czasu i zapisz wszystko, co robisz. Lista powinna być jak najbardziej szczegółowa, aby była skuteczna. Planowanie wzrostu wymaga stworzenia systemów z wyprzedzeniem, aby utrzymać wzrost. Udokumentuj każdy krok, który jest zaangażowany w każdy proces, dzięki czemu masz dokładną listę wszystkich czynności, które wchodzą w codzienną, tygodniową i miesięczną procedurę. Obejmuje to małe zadania, nad którymi pracujesz, i duże projekty, które zajmują więcej czasu.

Jeśli będziesz jak najbardziej szczegółowy, dasz sobie możliwość określenia, jakie kroki są rzeczywiście konieczne do wykonania określonych zadań i jakie kroki można wyeliminować. Staraj się jak najlepiej usprawnić każde zadanie – pamiętaj, że fotografowie ślubni, którzy spędzają mniej czasu na takich zadaniach, mogą poświęcić ten czas na fotografowanie!

Po udoskonaleniu i uproszczeniu procesu konieczne jest określenie, które zadania wymagają ukończenia, a które mogą zostać przekazane innym osobom. Jeśli każdy krok wymaga twojej obecności, twoja firma zajmująca się fotografią ślubną nie będzie mogła swobodnie się rozwijać. Podczas pracy nad tym procesem spróbuj wykonać listę rzeczy, które tylko Ty możesz zrobić w firmie tak minimalnie, jak to możliwe. Są to rzeczy, które tworzą twój priorytet.

Więcej pomysłowych inspiracji znajdziesz na ModneWesele.com

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*