Jak zwiększyć sprzedaż i wyprzedzić konkurencję w biznesie skierowanym na dzieci?

pobrane (5)

Jeśli chodzi o prowadzenie firmy w branży dziecięcej, sprzedaż zabawek może poruszać się w jednym z dwóch kierunków: w górę lub w dół. Oczywiście, chcesz, żeby poszła w górę. Jeśli po prostu próbujesz “trzymać się” i po prostu pozostać rentownym, nie próbując rozwijać swojej górnej granicy, prawdopodobnie zobaczysz spadek liczb w miarę upływu czasu. Dlatego ważne jest, aby kontynuować agresywną strategię, która zwiększy sprzedaż.

Analizowanie rynku

Określ swój docelowy rynek. Każdy produkt lub usługa ma rynek, dla którego jest idealnie dostosowany. Niektóre z nich mają szerszą apelację niż inne, ale wiele z nich jest skierowanych do konkretnych odbiorców w zakresie ich marki, cech i jakości. Określ swój docelowy rynek, najpierw określając dokładnie, jaki jest twój produkt lub usługa. Pomyśl o tym, kto ma konkretną potrzebę. Możesz na przykład zacząć od zawęzić cel odbiorców, wybierając płeć, zakres wiekowy lub grupę społeczno-ekonomiczną, która byłaby najbardziej zainteresowana ofertą. Rób to, dopóki nie zidentyfikujesz grupy, która Twoim zdaniem najbardziej zainteresowana ofertą – określenie, że sprzedajesz zabawki dla dzieci to za mało! Musisz być bardziej dokładny.

Identyfikuj pragnienia rynku docelowego.

Gdy już masz rynek docelowy, dokładnie określ, co odnosi się do Twojego produktu i działalności gospodarczej w ogóle. Na przykład, jeśli Twoi docelowi odbiorcy są dziećmi lubiącymi bawić się na świeżym powietrzu, ich rodzice mogą cenić trwały produkt, ale także mogą szukać ekologicznie świadomych firm. Warto to rozważyć podczas wyszukiwania odbiorców docelowych. Aby uzyskać ten typ informacji, możesz zapytać klientów za pośrednictwem ankiet lub ankiet online o szczegóły tego, czym są zainteresowani – w celu uzyskania istniejących danych. Dodatkowo, możesz współpracować z Twoimi kontaktami w branży, aby uzyskać ich ofertę na tym konkretnym rynku.

Zbadaj konkurencję.

Zrozumienie konkurencji pomoże Ci lepiej umieścić swoje oferty na rynku. Dowiedz się, jak konkurenci reklamują, ustalają ceny swoich produktów i wykorzystują nowe strategie. Istnieje wiele sposobów uzyskania tych informacji, w tym: badania online. Najprostszym sposobem na śledzenie konkurentów jest zbadanie ich w trybie online. Np wejdź na 4toys.pl i zobacz, co mają w swojej witrynie i potem przejrzyj recenzje online. Następnie spróbuj skorzystać z usługi podobnej do Google Trends, aby zidentyfikować to, czego szukają, a dzięki Google Alerts otrzymasz powiadomienie, gdy Twoja firma lub konkurent znajdzie się w mediach.

Spójrz na raporty branżowe.

Znajdź dane od stowarzyszeń handlowych, firm analitycznych. I organizacji doradczych. Porozmawiaj z klientami. Zastanów się, jakie inne produkty lub usługi zostały użyte i dlaczego zdecydowali się ich użyć właśnie teraz.

Zwiększ swoją przewagę konkurencyjną.

Konkurencją jest jakość firmy lub produktu / usługi, którą sprzedajesz lepiej niż konkurenci. Niższe koszty, wyższa jakość, większy wybór i lepsza obsługa klienta mogą być zaletami konkurencyjnymi. Zidentyfikuj jeden z tych czynników i staraj się osiągać lepsze wyniki niż konkurenci.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*