Wynajem samochodu służbowego zamiast kupna? Co się bardziej opłaca?

Rent-car-2-1-1024x683

Efektowne auto służbowe ma dla firmy duże znaczenie wizerunkowe. Nic więc dziwnego, że duże przedsiębiorstwa inwestują w dobrej klasy samochody, które świadczą o ich prestiżu i doskonałej sytuacji finansowej. W przypadku mniejszych firm nie zawsze możliwe jest kupno luksusowych limuzyn, co oczywiście nie oznacza, że nie można jeździć świetnej klasy autami.

Kupno samochodu służbowego to dobra opcja, ale jedynie dla tych firm, które mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Zwłaszcza, że najczęściej nie decydujemy się na jedno auto, tylko na większą flotę samochodową. Służbowymi autami jeżdżą bowiem nie tylko sami właściciele firmy czy kadra kierownicza, ale również wielu pracowników, szczególnie tych, którzy odpowiadają za kontakty z klientem. Warto jednak pamiętać, że dobrym rozwiązaniem jest nie tylko kupno auta, ale również jego wypożyczenie.

Wypożyczenie samochodu generuje mniejsze koszty

Z perspektywy wydatków firmowych bardziej opłacalne jest wypożyczenie samochodu niż jego kupno. Taka opcja sprawdza się wtedy, gdy firma nie dysponuje odpowiednimi środkami na zakup auta. Ale nie tylko. Wynajem samochodów jest również korzystny wtedy, gdy podróże służbowe odbywają się sezonowo. Jeśli mamy kupować auto tylko po to, by przez kilka miesięcy stało nieużywane, o wiele lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie go na taki okres, na jaki będzie potrzebne.

Wypożyczalnie samochodów mają dziś tak rozbudowaną ofertę, że każdy z pewnością znajdzie opcję idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Można wybierać wśród dużej ilości eleganckich samochodów, a także dopasować warunki wynajmu tak, by były jak najbardziej korzystne.

Warto korzystać ze sprawdzonych wypożyczalni

Na http://www.wynajemautpremium.pl/ można znaleźć doskonale rozbudowaną ofertę wypożyczenia eleganckich samochodów, które z pewnością pomogą budować firmowy wizerunek. Wysokiej klasy auta są doskonale wyposażone, idealnie sprawują się na drodze, są niezawodne, a także posiadają pełen pakiet ubezpieczeń. Decydując się na wynajem samochodu można mieć pewność, że otrzymamy doskonałe auto, które będzie spełniało wszystkie nasze potrzeby.

Warto też pamiętać, że jeśli decydujemy się na wynajęcie samochodu do celów firmowych, można sobie koszty wynajmu wrzucić w koszty prowadzenia działalności, dzięki czemu opcja wynajmu nie będzie wcale tak droga, jakby to się na początku wydawało. Wynajęcie samochodu służbowego sprawdza się podczas podróży służbowych, a także wtedy, gdy samochód służbowy z wielu względów jest wyłączony z użytku, a niemal na już jest potrzebne sprawne, wygodne i komfortowe auto.

Wypożyczalnia samochodów oferuje także opcję wynajęcia samochodu z kierowcą, co doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy nie chcemy samodzielnie prowadzić auta lub gdy wybieramy się w długą podróż i nie chcemy dodatkowo stresować się warunkami na drodze. Wypożyczalnie samochodów z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością i oferują bardziej rozbudowane pakiety usług. Dzięki temu klienci mają z czego wybierać i mogą dopasować sobie auto do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

1 odpowiedzi "Wynajem samochodu służbowego zamiast kupna? Co się bardziej opłaca?"

  1. W pełni zgodzę się z artykułem. Nowy samochód po dwóch latach traci około 40% swojej wartości więc lepiej wynajmować długoterminowo samochody a po okresie najmu – zastanowić się nad nowym!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*