Wynajem mieszkania pod lokale biurowe – porady dla najemcy

you-x-ventures-6awfTPLGaCE-unsplash

Wynajem lokalu na prowadzenie własnej działalności to najlepsze rozwiązanie dla firmy, która nie dysponuje własną siedzibą i nie chce inwestować w jej zakup czy budowę. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny lokal, warto uważnie zapoznać się z ofertami w naszej okolicy. Nie zawsze to, co na pierwszy rzut oka doskonale się prezentuje, faktycznie będzie najlepszą opcją. Im więcej czasu spędzimy na poszukiwaniu odpowiedniego lokalu, tym większą możemy mieć pewność, że faktycznie spełni wszystkie oczekiwania.

Bez względu na to, czy domy na sprzedaż Zambrów, lokale do wynajęcia w Warszawie czy też inne nieruchomości w różnych lokalizacjach, zawsze na początku warto bardzo dobrze poznać rynek nieruchomości w swoim mieście i okolicy. W tej kwestii przyda się obecność na forach i portalach branżowych, na których można znaleźć także sporo porad na temat poszukiwania lokalu pod prowadzenie działalności. Unikajmy podejrzanie tanich i zbyt korzystnych ofert, gdyż zwykle mają one drugie dno, a wynajem może się okazać początkiem sporych problemów. Podobnie jest w przypadku podejmowania decyzji o wynajmie na odległość, wyłącznie na podstawie zdjęć nieruchomości. Mogą być one daleko odbiegające od tego, co jest stanem faktycznym.

Uważne czytanie i konstruowanie umowy

W czasie poszukiwania nieruchomości na działalność gospodarczą, ważna jest lokalizacja, dojazd, miejsca parkingowe, układ pomieszczeń oraz wiele innych kwestii istotnych z perspektywy najemcy. Jednak nawet, jeśli znajdziemy idealne miejsce dla swojej firmy, nie powinniśmy cieszyć się przedwcześnie. Koniecznie trzeba zapoznać się z warunkami umowy, które nie zawsze będą dla nas korzystne. Z perspektywy właściciela firmy powinno nas interesować przede wszystkim to, na jak długo można wynająć lokal oraz czy możliwe jest przeprowadzenie w nim prac remontowych i aranżacyjnych. Jeśli wynajem jest krótkoterminowy, nie jest to dobre rozwiązanie dla firmy, która planuje długoterminową działalność w danej okolicy. Podobnie jest w przypadku prac remontowych. Jeśli właściciel nie zgadza się na poważne zmiany w aranżacji, może się okazać, że nie dostosujemy wyglądu pomieszczeń do indywidualnych potrzeb. Warto więc bardzo uważnie zapoznać się z umową i w razie jakichkolwiek wątpliwości, od razu je konsultować.

A może warto skorzystać z biura nieruchomości?

Osoby, które nigdy wcześniej nie szukały lokalu pod działalność, często nie bardzo wiedzą, czym mają się kierować podczas poszukiwania odpowiedniej oferty. Jeśli nie mamy na szukanie lokalu chęci, czasu czy umiejętności, najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania dobrej agencji czy biuru nieruchomości. Specjaliści często mają w swoich zasobach oferty, które od razu spełniają oczekiwania klientów. A jeśli ich nie mają, są w stanie bardzo szybko znaleźć lokal, który będzie standardem i lokalizacją odpowiadał potrzebom przyszłego najemcy. Jeśli decydujemy się na korzystanie z usług biura nieruchomości, nie musimy też martwić się o żadne formalności. Pracownicy firmy przygotują umowę, zajmą się kontaktem z właścicielem nieruchomości, a także wszystkimi innymi kwestiami ważnymi na etapie przekazywania lokalu. Owszem, usługi biura nieruchomości to dodatkowy koszt, ale jest on jednorazowy i warto go potraktować jako inwestycję w rozwój firmy w nowym miejscu. Na pewno nie będą to pieniądze stracone.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*