Wynajem apartamentów w Warszawie — o czym musisz pamiętać?

shelves-4032134_960_720

Warszawa to znakomite miejsce, w którym możesz jednocześnie piąć się po szczeblach kariery zawodowej oraz po prostu żyć. Niezależnie od tego, czy chcesz przenieść się do stolicy na kilka miesięcy, czy kilka lat, powinieneś znaleźć mieszkanie w dobrej lokalizacji, dzięki któremu szybko zaaklimatyzujesz się w nowej rzeczywistości. Sprawdź, czym kierować się podczas wynajmu apartamentu o wysokim standardzie i dlaczego warto skorzystać z pomocy doradców.

Poznaj swoje potrzeby i wynajmij apartament, który je odzwierciedla

Najważniejszym aspektem podczas wynajmu jest zawsze funkcjonalność miejsca, w którym będziesz mieszkać. Dlatego, zanim rozpoczniesz poszukiwania lub zwrócisz się do naszych doradców, powinieneś zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujesz. W przypadku długoterminowego wynajmu najważniejsze będzie zwrócenie uwagi na to, ile osób będzie mieszkać z Tobą w apartamencie. Mieszkanie dla singla w centrum miasta to nie problem, ale jeśli planujesz zamieszkać z partnerką, partnerem lub dziećmi, to Twoje wymagania będą zupełnie inne.

Oto przykładowe elementy, które mogą okazać się dla Ciebie bardzo ważne podczas dokonywania wynajmu apartamentu:

  • dedykowane miejsce parkingowe,

  • możliwość wyjścia na taras, ogród lub balkon,

  • kuchnia – salon połączony z aneksem kuchennym czy oddzielne pomieszczenie,

  • łazienka – z wanną czy z prysznicem,

  • ilość pokoi (również ilość łóżek) oraz łazienek,

  • wyposażenie pomieszczeń w wybrane sprzęty RTV i AGD,

  • umeblowanie – pełne czy możliwość przywiezienia własnych mebli,

  • istnienie dodatkowej powierzchni – np. garderoby czy pomieszczenia gospodarczego,

  • istnienie dodatkowych, wspólnych pomieszczeń w budynku – np. wózkowni czy rowerowni.

Skorzystaj z pomocy doradcy ds. nieruchomości

Pragnąc wynająć apartament o wysokim standardzie, musisz zwrócić uwagę na wiele kwestii, takich jak korzystna lokalizacja, długość wynajmu, cena czy możliwość zamieszkania z pupilem. W tym celu najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług naszych doradców, a kontakt do nich znajdziesz na stronie internetowej LOCO Real Estate loco-estate.com. Kiedy zależy Ci na tym, aby apartament był idealnie skrojony na miarę Twoich potrzeb, koniecznie dostarcz nam swoją listę oczekiwań.

Idealna lokalizacja — czyli jaka?

Gdy nie znasz miasta, bardzo ważny staje się wynajem w pobliżu najważniejszych dla Ciebie punktów. Dotyczy to zarówno restauracji, miejsca pracy, jak i parków, siłowni czy prywatnego przedszkola lub szkoły. Nie szukając wciąż optymalnej trasy w samochodowej nawigacji, zaoszczędzisz sporo czasu na dojazdach. Poza tym zastanów się, w jaki sposób zamierzasz przemieszczać się po mieście. Jeśli w grę wchodzi komunikacja miejska, to powinieneś wybrać lokalizację, która umożliwi Ci swobodne korzystanie z metra, autobusów czy tramwajów.

Cena zawsze ma znaczenie

Niezależnie od zasobności portfela z pewnością zwrócisz uwagę na to, ile kosztuje wynajem apartamentu. W końcu każdemu zależy na tym, aby jakość apartamentu oraz wszystkie udogodnienia odzwierciedlały cenę, którą trzeba za nie zapłacić. Gdy nie orientujesz się w cenach rynkowych w Warszawie, przydatna okazać się może pomoc doradcy, który ma taką wiedzę i będzie pośredniczyć w kontaktach z wynajmującym, a przy okazji wynegocjuje dla Ciebie najlepsze warunki finansowe.

Wynajem w ciemno — czy to dobry pomysł?

Gdy nie chcesz tracić czasu na oglądanie apartamentów po przyjeździe do Warszawy, powinieneś ściśle określić swoje potrzeby i znaleźć doradcę, którego obdarzysz zaufaniem. W naszej ofercie profesjonalne zdjęcia lub spacery 3D pozwolą Ci dokładnie obejrzeć nieruchomości, a od naszych doradców uzyskasz wyczerpującą informację na temat lokalizacji i ważnych cech apartamentu. Takie rozwiązanie jest znacznie bezpieczniejsze niż opieranie się jedynie na rozmowie telefonicznej.

Jeśli wolisz dopilnować wszystkiego osobiście, to chętnie wesprzemy Cię także w trakcie bezpłatnego oglądania apartamentów już po Twoim przyjeździe do Warszawy.

Czy muszę znać język polski?

Wynajmując apartament w dużym mieście, m.in. w Warszawie, nie trzeba obawiać się, że bez znajomości języka polskiego nikt Cię nie zrozumie. Obecnie znajomość języka angielskiego, a w wielu miejscach również niemieckiego, staje się standardem. Zatem nauczenie się jakichkolwiek zwrotów w języku polskim będzie jedynie wyrazem Twojej dobrej woli i na pewno zostanie doceniony przez lokalną społeczność. W LOCO Real Estate klientów obsługujemy w 7 językach!

Najemco, pamiętaj!

Niezależnie od Twojej narodowości i tego, jak długo będzie trwał wynajem, zawsze masz swoje prawa. Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę z tego, że osoba, która wynajmuje Ci apartament, nie może wejść do środka w trakcie Twojej nieobecności. W trakcie trwania umowy warto konsultować wszelkie zmiany w wyglądzie apartamentu, awarie oraz możliwość trzymania zwierząt. Oczywiście najważniejsze jest jednak dokładne zapoznanie się z umową przed jej podpisaniem!

Polecamy:
Angielski dla wszystkich

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*