Własny biznes – darmowe wskazówki na dobry początek

kancelaria podatkowa Toruń

Praca na własny rachunek to marzenie niejednego etatowego pracownika. Na etapie przejścia od słów do czynów warto uzbroić się w wiedzę potrzebną przy stawianiu pierwszych kroków na wolnym rynku. W tym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę jako nowicjusz.

Pomysł to podstawa

Pomysł na biznes to pierwsze ważne zadanie dla przyszłego przedsiębiorcy. Tu potrzebny jest konkret. Najlepiej jeśli jest to branża, w której ma się wiedzę i doświadczenie. Można wykorzystać zawód wykonywany przez ostatnie lata lub spieniężyć własne hobby, o którym wie się wszystko. Dobrym pomysłem jest wypełnienie niszowej potrzeby konsumentów.Można także wykorzystać koniunkturę i aktualną rynkowy boom.

Badanie rynku i konkurencji

Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie obecności i siły konkurencji. Należy się także przyjrzeć popytowi na produkt czy usługę, sposobom sprzedaży i ewentualnej sezonowości. Obszerna wiedza o przedmiocie biznesu i funkcjonowaniu konkurencji to baza do znalezienia tego, czym można będzie się wyróżnić.

Biznesplan i fundusze na start

Biznesplan to podstawowa sukcesu. Powinien on zawierać zarówno budżet na kolejny rok jak i przewidywać strategię na najbliższe lata. Należy określić wartość funduszy do inwestycji i ich źródło:środki własne, kredyt, fundusze dla początkujących przedsiębiorców i możliwe dotacje, np. z inkubatora przedsiębiorczości.

Wybór rodzaju działalności

Wybór formy działalności jest kluczowy. Może to być jednoosobowa działalność gospodarcza lub jeden z rodzajów spółek. Warto w tej kwestii zasięgnąć porady specjalisty. Ma to zdecydowane przełożenie na późniejsze rozliczenia finansowe. Kompleksowa pomoc i profesjonalne wsparcie w planowaniu formy działalności oraz opieka na realizacją jej finansowych zobowiązań dostępna jest tutaj: kancelaria podatkowa Toruń.

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*