Wynajęcie magazynu we Wrocławiu – jak zrobić to korzystnie?

magazyn we Wrocławiu

Wejście na nowy rynek, poszerzenie profilu działalności czy zwiększenie zakresu świadczonych usług może wiązać się z koniecznością pozyskania nowej lub dodatkowej powierzchni magazynowej. Dostęp do takiej powierzchni można zyskać na dwa sposoby: budując nową halę lub ją wynajmując. Jeśli interesują Cię magazyny we Wrocławiu na wynajem i szukasz najlepszej dla siebie opcji, warto bliżej przyjrzeć się lokalnemu rynkowi.

Nowoczesne powierzchnie magazynowe od ręki

Stolica Dolnego Śląska to obszar doskonale skomunikowany, znajdujący się na styku trzech państw, a zatem zapewniający wygodny dostęp do olbrzymiego rynku. Wrocław znajduje się w niedużej odległości od granicy z Niemcami i Czechami, przebiega przez niego autostrada A4 i drogi ekspresowe biegnące zarówno w kierunku Poznania, jak i Warszawy. W związku z tym magazyny we Wrocławiu cieszą się olbrzymią popularnością wśród operatorów logistycznych, firm handlowych i usługowych działających w wielu różnych branżach. Co warte podkreślenia, wrocławskie magazyny to w dużej części nowoczesne hale o najwyższym standardzie wyposażenia, idealne dla profesjonalnych podmiotów z branży logistycznej i mniejszych firm handlowych zainteresowanych usługami typu fullfilment.

Jak znaleźć odpowiednią halę?

Choć rynek magazynów we Wrocławiu stale powiększa swoją bazę, to jednak dostępność wolnych powierzchni o najwyższym standardzie jest ograniczona. Oczywiście na rynku dostępne są hale starego typu położone w mniej dogodnych lokalizacjach, ale duże podmioty poszukują przede wszystkim obiektów klasy A. Z kolei sklepy internetowe i mniejsze hurtownie szukają obiektów z obsługą magazynową. Magazyny we Wrocławiu z usługami typu fullfilment są dostępne, ale trzeba wiedzieć jak ich szukać. W tym celu warto skorzystać z usług wyspecjalizowanej firmy doradczej, która zna lokalny rynek i potrafi wskazać obiekty, w których można wynająć potrzebną powierzchnię. W przypadku większych podmiotów taka firma może pomóc w zrealizowaniu projektu BTS, czyli w realizacji procesu związanego z budową nowej hali pod wytyczne zamawiającego.

Dzięki pomocy firmy doradczej wynajęcie magazynu we Wrocławiu lub okolicach będzie mniej problematyczny, a wskazany przez nią obiekt będzie dobrze dopasowany do potrzeb zamawiającego. Co ważne, taka firma może również pomóc w zrealizowaniu zupełnie nowej inwestycji od podstaw. Dzięki znajomości lokalnego rynku i działających na nim operatorów przygotowanie i poprowadzenie projektu BTS nie powinno sprawić firmie doradczej najmniejszych kłopotów.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*