Podłogi z litego drewna – co zamiast nich do kuchni?

Przechwytywanie

Co roku w styczniu projektanci kuchni i osoby zajmujące się renowacją domów z niecierpliwością czekają na raport o trendach kuchennych firmy, który wskazuje na najważniejsze trendy kuchenne, szczegółowo opisując wszystko, od kolorów szafek kuchennych po modernizacje urządzeń – czyli co będzie modne, jeśli chodzi o aranżację wnętrz w kolejnym roku.

Biorąc pod uwagę to, jak kosztowna jest renowacja kuchni i tak samo ważne jest unikanie trendów, które wkrótce się skończą, jak przeskakiwanie na te, które są obecnie w modzie. Patrząc na to, co działo się w projektowaniu wnętrz w mijającym 2020 roku jest jeden trend dotyczący podłóg w kuchni, który z zaskoczeniem kończy się: podłogi drewniane nie są już najpopularniejszym wyborem.

Podłogi z litego drewna już nie są jedynym wyborem!

Według danych duża część właścicieli domów przebudowujących kuchnię zaktualizowało podłogi w swoich kuchniach. Jednak tylko część z nich w ubiegłym roku wybrała naturalne drewno liściaste. Więc co wybrali zamiast tego? Sporo osób wybrało płytki ceramiczne lub porcelanowe, a jeszcze więcej zdecydowało się na jakiś rodzaj podłóg technicznych, w tym:

  • drewno,

  • winyl,

  • laminat.

Jak widać w tym roku popularność podłóg z litego drewna nieznacznie spadła, ale wszystko wskazuje na to, że w 2021 roku podłogi drewniane zostaną oficjalnie zdetronizowane.

Podłogi inżynieryjne przejmują prowadzenie

Spadek ilości podłóg z twardego drewna koreluje ze wzrostem liczby opcji podłóg technicznych. W rzeczywistości wszystkie trzy rodzaje – drewno konstrukcyjne, laminat i winyl lub sprężyste – zyskały na popularności w latach 2017-2020. Wraz z poprawą opcji podłóg stworzonych przez człowieka, stają się one piękniejsze i trwalsze, szybko stają się one wybieranymi przez renowatorów. Ogólnie rzecz biorąc, parkiet warstwowy jest łatwiejszy w montażu niż parkiet, ponieważ często można pominąć podkład ze sklejki. Ponadto lepiej znosi ciepło, ponieważ deski z drewna konstrukcyjnego nie rozszerzają się i nie kurczą tak bardzo, jak deski z litego drewna liściastego. Dlaczego więc spory procent właścicieli domów nadal wybiera drewno liściaste? Nadal jest zwycięzcą, jeśli chodzi o estetykę, a ponieważ można go wielokrotnie szlifować i odnawiać na przestrzeni lat, podłogi sprzętowe są lepsze pod względem wartości odsprzedaży.

Podłogi zgodne z trendem

W zeszłym roku byliśmy zaskoczeni, gdy dowiedzieliśmy się, że kwarc modyfikowany zastąpił granit jako najlepszy wybór na blaty kuchenne. Obecnie podłogi kuchenne podążają za tym samym trendem. W miarę ulepszania się materiałów inżynieryjnych, stając się coraz bardziej praktyczną alternatywą dla ich naturalnych odpowiedników, prawdopodobnie zobaczymy kontynuację tego trendu w kuchni w 2021 roku.

Jeśli naprawdę interesuje Cię ten temat i chcesz dowiedzieć się więcej, albo też sam szykujesz się do renowacji podłogi w kuchni i zastanawiasz się, jakie masz opcje do wyboru i co jest modne, koniecznie zajrzyj na https://kaim.work/podloga-idealna-jak-dopelnic-aranzacje-wnetrza/ gdzie znajdziesz całkiem sporo interesujących informacji.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*