Wyjazdy firmowe dla grup – kto ponosi koszty?

Viajedenegocios2

Wyjazdy firmowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Pracodawcy zdają sobie sprawę, że jest to dobra forma motywowania i nagradzania pracowników. A podwładni chętnie korzystają z takiej możliwości wypoczynku, jaką zapewnia im pracodawca. Zawsze to okazja do dodatkowego relaksu poza ustalonym urlopem.

Wyjazdy firmowe bywają różne – wszystko zależy od tego, jakim budżetem dysponuje pracodawca. W przypadku dużych, stabilnych finansowo firm często zdarzają się wyjazdy zagraniczne. Różnie jednak bywa z dostępnością do takich wyjazdów. W niektórych firmach zdarza się, że na atrakcyjny zagraniczny wyjazd jedzie jedynie kadra kierownicza, a dla szeregowych pracowników organizowane są wyjazdy krajowe. Może się więc zdarzyć, że niektórzy będą niezadowoleni z takiego rozwiązania.

Koszty wyjazdu firmowego ponosi przede wszystkim pracodawca

Każdy wyjazd firmowy to dodatkowy koszt przede wszystkim dla pracodawcy. Jeśli organizuje on dla swoich pracowników taką atrakcję, musi liczyć się z tym, że to on za wszystko płaci. Niektóre firmy radzą sobie także poprzez współpracę barterową – organizują wyjazdy do takich hoteli czy ośrodków, z którymi na płaszczyźnie zawodowej współpracują. Można wtedy w dużym stopniu zminimalizować koszty. Czasem tez organizowane są wyjazdy dla pracowników, ale jedynie dla chętnych. Wtedy zdarza się, że część kosztów muszą pokryć pracownicy. Wyjazdy te nie są jednak obowiązkowe, a niechęć do spędzenia wspólnego czasu, za który trzeba zapłacić, nie jest w żaden sposób negatywnie odbierana.

Warto zadbać o dodatkowe atrakcje i ciekawe szkolenia

nauka jazdy WarszawaPlanując firmowy wyjazd dla podwładnych warto zadbać o to, by był on dobrze zorganizowany pod względem noclegów, wyżywienia oraz różnych dodatkowych atrakcji. Im lepiej będzie zaplanowany czas, tym lepiej zostanie on wykorzystany. Podczas wyjazdu można też zorganizować różnego rodzaju szkolenia, najlepiej takie, które rozwijają kompetencje miękkie, czyli umiejętności pracy zespołowej, radzenie sobie ze stresem czy nauka rozmów z trudnymi klientami. Dzięki temu wyjazd połączy przyjemne z pożytecznym, a pracownicy powrócą do swoich obowiązków zawodowych nie tylko wypoczęci i zrelaksowani, ale również bogatsi o nową wiedzę i umiejętności. To z pewnością przełoży się później na jakość i efektywność ich codziennej pracy.

Zarezerwuj sprawdzone miejsca noclegowe

Przed wyjazdem firmowym pracodawca musi również zadbać o noclegi. Jeśli wyjazd ma być nad morze, warto zadbać o taką lokalizację, która umożliwi spokojny wypoczynek. Zamiast najpopularniejszych i stale obleganych miejscowości, dobrym pomysłem będą mniej zatłoczone miejsca, ale oferujące sporo atrakcji. Dobrym rozwiązaniem może więc być firmowy wyjazd na Pomorze Zachodnie. Jarosławiec RAJ to propozycja wygodnego, komfortowego wypoczynku tuż nad morzem i w bardzo dobrej lokalizacji. Dzięki temu można mieć pewność, że pracownicy będą zadowoleni z wyjazdu i będą chętnie korzystać ze wszystkich oferowanych atrakcji.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*