Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem hodowli koni?

49d5b5b84ed5c196fdbc44ec85d7d11b-d32rt4z

Rozpoczęcie wszelkiego rodzaju działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem, a przedsiębiorstwa zajmujące się końmi nie różnią się w tej kwestii od wszelkich innych. Jeśli chodzi o hodowlę koni, jest w to dużo zaangażowanych czynników, które ostatecznie wpłyną na powodzenie bądź niepowodzenie biznesu. Oprócz prowadzenia działalności gospodarczej, będziesz organizować bardzo delikatny proces z udziałem żywych zwierząt i ich utrzymaniem. Nawet jeśli masz duże doświadczenie w pracy z końmi i wiesz jaka pasza dla koni jest absolutnie najlepsza – to przed rozpoczęciem hodowli koni będziesz potrzebował określonego zestawu umiejętności, abyś wiedział, o czym musisz pamiętać.

Bądź pewny, że konie to Twoja pasja!

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek przedsięwzięcia zdecydowanie dobrze jest mieć pasję, aby być silnie zmotywowanym do realizacji założonych celów biznesowych. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych firm, hodowla koni może być szczególnie trudna do realizacji – zwłaszcza że wymaga czasu i zawsze najlepiej zacząć od małej, by stopniowo rozwijać ten biznes. Posiadanie głębokiej miłości do zwierząt, którymi będziesz się opiekował, pomoże ci przejść przez to pierwsze etapy procesu i pójść dalej, lub jeśli twój biznes wreszcie się rozwinie.

Napisz dobry biznesplan

Znowu, jak każda firma, trzeba będzie opracować dokładny i kompleksowy biznesplan. Pomoże Ci to ustalić, jakich materiałów i sprzętu potrzebujesz, jakiego kapitału potrzebujesz, jak możesz zapłacić i nadążać za licencjami i innymi zezwoleniami, a także, co zrobisz, jeśli Twoja firma nie rozwinie się pomyślnie. Poza ustaleniem, ile zboża i siana będziesz potrzebować w ciągu roku lub ile będzie kosztowało ubezpieczenie, upewnij się, że znajdziesz kawałek ziemi, który można przekształcić w coś innego, gdyby Twoja firma hodowlana upadła. Czy Twoja ziemia może z łatwością pomieścić inny rodzaj gospodarstwa? Czy może obsługiwać pole golfowe, a nawet pensjonat? Warto mieć plan awaryjny na wypadek, gdyby twoje początkowe przedsięwzięcie się nie powiodło, w ten sposób możesz nadal realizować coś z posiadaną ziemią.

Zatrudnij dobrych pracowników

Jako hodowca, nie będziesz w stanie poradzić sobie z obciążeniem własnym, szczególnie gdy twoja farma zacznie rosnąć wraz ze źrebiętami, które wyhodowałeś. Aby prowadzić udane gospodarstwo, będziesz potrzebować pracowników, którzy są oddani swojej pracy i koniom, którym pomagają.

Traktuj swoich pracowników dobrze, ale także zatrudniaj entuzjastycznych ludzi. Im bardziej zainteresowani są pracą, tym chętniej będą uczyć się nowych rzeczy i dawać z siebie wszystko. Pamiętaj, że prowadzenie farmy to ciężka praca, więc oferowanie pracownikom konkurencyjnych wynagrodzeń, a nawet mieszkań na miejscu, to wielkie bodźce, a także dni wolne i dni spa, by mogli odzyskać siły po ciężkim tygodniu pracy. Tak możesz sprawić, aby twoi pracownicy pracowali lepiej i szybciej, ale aby to zrobić, będziesz musiał to uwzględnić już przy planach. To jest nie tylko jest to dobrym pomysłem dla twojego biznesu, ale jest to wręcz wskazane.

Oprócz zatrudniania pracowników gospodarstwa, będziesz musiał również znaleźć lokalnych lekarzy weterynarii i ekspertów w tej dziedzinie, którzy mogą pomóc nadzorować proces i dbać o twoje konie, jeśli coś im się stanie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*