Wydatki na wystrój biura w firmie – czy odliczymy vat?

nastuh-abootalebi-rSpMla5RItA-unsplash

To, jak jest urządzone firmowe wnętrze, ma ogromny wpływ na jakość i efektywność pracy osób w nim zatrudnionych. Warto również pamiętać, że w wielu firmach na co dzień przyjmowani są klienci. Wnętrza powinny więc być reprezentacyjne, gdyż mają duży wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku firmy.

Wydatki na wystrój biura mogą być mocno zróżnicowane w zależności od tego, na jakie prace i zmiany się decydujemy. Czasem zmiana wystroju polega jedynie na odświeżeniu wnętrza i zmianie detali, zdarza się jednak czasem także konieczność generalnego remontu. Wydatki na remont i wyposażenie biura można wrzucić w koszty prowadzenia działalności. Ale nie zawsze i nie wszystkie, dlatego w tej kwestii warto być uważnym. Podobnie jest w przypadku odliczania VAT na materiały czy inne elementy wystroju wnętrza. Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko zorganizowane będzie zgodnie z przepisami i zaksięgowane prawidłowo, warto kwestie podatku VAT i jego odliczania skonsultować z dobrym księgowym lub specjalistą z dziedziny podatków. Wtedy możemy zając się remontem bez obaw, że coś w dokumentach nie będzie się zgadzało.

Ważne kwestie reprezentacyjne

W wystroju biura ważne są te elementy, które budują pozytywny wizerunek, elegancję, a także prestiż miejsca. Warto zacząć przede wszystkim od drzwi zewnętrznych, które powinny być solidne, dobrej jakości i efektowne wizualnie. Wybieramy je nieco inaczej niż drzwi zewnętrzne do domu. Dobrze sprawdzają się nie tylko klasyczne drzwi drewniane, ale również szklane drzwi, na których można umieścić informacje o firmie i elementy jej identyfikacji wizualnej. Drzwi zewnętrzne to pierwsza rzecz, jaką widzi potencjalny klient w kontakcie z firmą. Powinny więc jak najbardziej zachęcać do wejścia do środka. We wnętrzu natomiast zadbajmy o przestrzeń do rozmów i spotkań z klientami. Poza biurkami dla pracowników powinny znaleźć się kanapy czy fotele ze stołami, które będą służyły do prowadzenia rozmów. Powinny być jak najbardziej wygodne, aby nie zniechęcały od razu po zajęciu miejsca.

Nie zapominajmy o pracownikach

Planując wystrój firmowego wnętrza trzeba brać pod uwagę także fakt, że pracownicy spędzają w nim kilka, a czasem nawet kilkanaście godzin każdego dnia. Muszą więc mieć zapewnione komfortowe warunki do pracy. Każdy pracownik powinien mieć kawałek własnej przestrzeni z biurkiem, wygodnym, ergonomicznym krzesłem, a także powierzchnią do przechowywania dokumentów oraz rzeczy osobistych. Jeśli stoimy przed wyborem odpowiednich mebli, zwracajmy uwagę na solidne i sprawdzone firmy, które oferują produkty dobrze wykonane i wysokiej jakości. Tanie meble w biurze nie do końca się sprawdzają – przy intensywnym, codziennym użytkowaniu bardzo szybko tracą zarówno na wyglądzie, jak i na funkcjonalności. Warto inwestować w jakość, gdyż jest to wydatek na długie lata bezproblemowego użytkowania.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*