Wysoki współczynnik odrzuceń – równoznaczny z niską wydajnością strony?

seo-2855554_960_720

Wszedłeś kiedyś do baru i wiedziałeś, niemal od razu, że nie powinieneś niczego zamawiać? To samo dzieje się z konsumentami decydującymi się nie pozostać na stronie. Odrzucenie strony następuje, gdy podczas sesji rejestrowana jest pojedyncza wizyta na stronie.

Odwiedzający nie wchodzi w dalszą interakcję z Twoją witryną i opuszcza stronę docelową – bez względu na to, jak bardzo zadbałeś o solidne pozycjonowanie stron internetowych. Wysokie współczynniki odrzuceń są przyczyną nieporozumień i błędów w sztuce SEO. Większość ludzi uważa, że ​​wysoki współczynnik odrzuceń jest równoznaczny z niską wydajnością strony. To jest subtelniejsze niż to.

Nie myl współczynnika odrzuceń z czasem przebywania. Pamiętaj też, że chociaż długie kliknięcia są lepsze niż krótkie, oba liczą się jako odrzuty. Możesz mieć stronę docelową, która jest skuteczna, ale nadal charakteryzuje się wysokim współczynnikiem odrzuceń. Przyszli, znaleźli i wyszli zadowoleni.

Dlatego tak ważna jest interpretacja współczynnika odrzuceń w kontekście, a nie postrzeganie go jako zwykłego wskaźnika dla Twojej witryny.

Są rzeczy, które możemy kontrolować, aby zwiększyć wydajność strony. Oto typowe przyczyny wysokich współczynników odrzuceń i sposoby radzenia sobie z nimi.

Powolne ładowanie

Większość ludzi wie, że czas ładowania strony ma kluczowe znaczenie dla ruchu internetowego. Odwiedzający są szybcy i nie mają czasu do stracenia. Co więcej, Google umieszcza szybkość witryny na szczycie listy, jeśli chodzi o ranking.

Niezaspokojenie potrzeb gości szybkości oznacza poddanie się konkurencji. Badania pokazują, że zaledwie sekundowe opóźnienie może kosztować nawet 7 procent współczynników konwersji. Oceniaj duże pliki multimedialne i ponownie rozważ skrypty. Przeprowadź test Page i postępuj zgodnie z zaleceniami Google, aby upewnić się, że strony działają płynnie.

Mylące opisy

Często następuje odrzucenie, gdy niewłaściwa publiczność wyląduje na stronie. Zaczyna się od tego, jak strona jest reklamowana. Wprowadzające w błąd tagi tytułów i meta opisy przekładają się na słabe kierowanie – główny powód przyklejania się i krótkich kliknięć. Użytkownicy będą wracać do SERP, aby znaleźć stronę, która najlepiej spełnia ich zapytania.

Fragment widoczny w Google to Twoja pierwsza szansa na zdobycie publiczności. Potraktuj to jak reklamę. Powinien odzwierciedlać jakość copywritingu, która dokładnie podsumowuje stronę docelową.

Treści niskiej jakości

Jeśli sprawisz, że fragment będzie chwytliwy i będzie przyciągać kliknięcia, upewnij się, że treść strony spełnia oczekiwania. Niespełnienie oczekiwań sprawia, że ​​użytkownicy czują się wprowadzeni w błąd. Odbijanie się jest nieuniknione.

Zamiast tego zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby tworzyć atrakcyjne treści (prawda, łatwiej powiedzieć niż zrobić).

Oto podstawy:

  • Zoptymalizuj nagłówki dla głównych słów kluczowych

  • Staraj się, aby frazy były krótkie

  • Popraw linki wewnętrzne

  • Używaj zachęcających CTA

  • Wspomnij o powiązanych wpisach na blogu, aby zainteresować użytkowników

To wszystko pomoże na dobry początek w zmniejszeniu współczynnika odrzuceń.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*