Wskazówki SEO dla producentów działających w branży tekstylnej

lace-876415_960_720

Strony osadzone w branży tekstylnej niezależnie od tego, czy są to sklepy internetowe jak http://www.prostyl.com.pl/ , czy tylko blogi, potrzebują SEO, podobnie jak reszta. Przecież nie ma lepszego sposobu na osiągnięcie najwyższych pozycji w wyszukiwarkach i pozostanie tam na jakiś czas!

Ale czy możesz zoptymalizować witrynę, tak jak w przypadku każdej innej domeny? Twoje poczucie ostrożności prawdopodobnie mówi, że to nie jest takie proste – i całkowicie słuszne. Pozycjonowanie dla tej branży ma swoje szczególne cechy, z którymi nie będziesz musiał sobie radzić, optymalizując witryny z innych nisz. Jeśli Twoja hurtownia koronek je przegapi – ryzykujesz zmarnowanie wszystkich swoich wysiłków!

Więc co powiesz na to, ze teraz ujawnimy Ci te szczególne cechy charakterystyczne dla SEO dla stron internetowych związanych z modą ślubną, fashion i tekstyliami? Jeśli działasz jako producent koronek bądź prowadzisz wszelki podobny biznes – czytaj dalej.

Research słów kluczowych z uwzględnieniem trendów

Jedna z podstawowych zasad SEO: używaj długich słów kluczowych – jest i w tej branży jak najbardziej aktualna, bowiem:

  • występuje dla nich mniejsza konkurencja
  • wyraźniej odzwierciedlają intencje związane z wyszukiwaniem
  • są bardziej skłonne do generowania sprzedaży

audyt seoSłowo kluczowe, takie jak „hurtownia koronek”, prawdopodobnie nie trafi na pierwszą stronę Google – bowiem są inne strony internetowe które na nie uplasowało się już wysoko w rankingu. Z drugiej strony „hurtownia koronek ślubnych,” będzie dla Ciebie dużo większą pomocą.

Więc wystarczy pamiętać w tej branży o używaniu słów kluczowych z długim ogonem, prawda? Wybierz je w sugestiach słów kluczowych, a zagwarantujesz sobie wygraną?

Nie tak szybko.

Istnieje jeszcze jedna podstawowa zasada SEO: patrz na trendy. Treść witryny musi być świeża i aktualna, w przeciwnym razie nikt nie będzie nią zainteresowany. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do mody i tekstyliów. Nic w modzie nie trwa wiecznie: trendy przychodzą i odchodzą, a to jest to co musi znaleźć odzwierciedlenie w strategii biznesowej. Co obejmuje zarówno marketing i SEO.

Oznacza to, że same słowa kluczowe z długimi końcami to jeszcze nie koniec. Muszą to być długotrwałe słowa kluczowe, które są teraz w trendach – lub wkrótce będą trendami jak koronki ślubne przed sezonem weselnym. Google Trends wyświetla sukces trendu w formie wykresu, a niektóre platformy społecznościowe, takie jak Pinterest, są również dobre do śledzenia tego, co dzieje się w modzie. Użyj ich, aby przewidzieć, które słowa kluczowe przyniosą ruch, a które nie zasługują na twoją uwagę, a które jak koronki do bielizny są ponadczasowe, choć koronki do bielizny damskiej to znów lepsza opcja, bo mamy do czynienia z long tail.

Na koniec pamiętaj, że przemysł tekstylny opiera się na zdjęciach bardziej niż jakikolwiek inny. Nie zapomnij o tym, gdy będziesz tworzyć stronę internetową czy artykułu pod SEO. Czasem te zdjęcia zrobią wielką różnicę w odniesieniu do Twojej pozycji w wynikach wyszukiwania!

[TB]

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*