Wrocław świetnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o atrakcje dla dzieci

rynek-wroclaw-1180x700-jpg

Od 15 stycznia w niektórych województwach rozpoczną się ferie zimowe. Można powiedzieć, że będzie to rozpoczęcie ferii zimowych na terenie naszego kraju. Jaki z tego powinien nasunąć się wniosek? Najkrócej rzecz ujmując, rodzice będą musieli zastanowić się nad tym, co podczas ferii będą robić ich dzieci. Trzeba sobie od razu jasno zaznaczyć, pole do popisu jest naprawdę bardzo duże. W końcu nie tylko półkolonie wchodzą w grę, możliwy jest choćby rodzinny wyjazd, powiedzmy wyjazd do Wrocławia. Kto może zapytać, dlaczego do Wrocławia?

Wrocław oferuje nam mnóstwo możliwości

Jeżeli interesuje nas miasto, w którym znajdziemy sporo rozwiązań (a tak zapewne jest), Wrocław z pewnością spełnia zadanie. Niektórzy mogą uważać, że to przesada, ale prawda prezentuje się inaczej. Z pełnym przekonaniem trzeba stwierdzić, że Wrocław to skarbnica atrakcji dla naszych pociech. Zresztą trzeba wyraźnie powiedzieć, że Wrocław to miasto, które rocznie odwiedza kilka milionów turystów. Naturalnie, wśród tych turystów większość stanowią dorośli, ale trudno nie oprzeć się pozytywnemu wrażeniu, prawda?

Mówienie o atrakcjach dla dzieci najlepiej zacząć od Afrykarium. Afrykarium to największy turystyczny hit ostatnich lat, jeżeli chodzi o Wrocław. Gdyby kogoś interesowały szczegóły, mowa o pierwszym w Polsce oceanarium, które prezentuje afrykańską florę i faunę. Otwarcie tego oceanarium miało miejsce w 2014 roku.

Wydarzenia muzyczne - bilety onlinePrzejdźmy teraz do kolejnej fantastycznej atrakcji dla dzieci — Hydropolis. Hydropolis to multimedialna wystawa, która w całości została poświęcona wodzie (dokładniej jej właściwościom oraz roli dla człowieka, oraz planety). Wystawę znajdziemy w XIX-wiecznym zbiorniku, ale wyposażenie to bez wątpienia XXI wiek. Poza tym należy wiedzieć, że każda osoba odwiedzająca Hydropolis może liczyć na podróż do oceanicznych głębi.

Tym razem trafiamy do Hali Stulecia, czyli atrakcji samej w sobie. Być może nie wszyscy wiedzą, ale mowa o największym dziele modernizmu we Wrocławiu (oprócz tego Hala Stulecia znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO). Obiekt został wybudowany ponad 100 lat temu i cały czas służy w czasie wydarzeń sportowych oraz koncertów. Warto zaznaczyć, że podczas zwiedzania mamy możliwość zobaczenia nie tylko hali, ale również multimedialnego Centrum Poznawczego.

Wrocław i ucieczka przed zgiełkiem? Brzmi nieprawdopodobnie, ale jest to jak najbardziej realne. Mówiąc wprost — chodzi o Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Ogród ten położony jest na terenie historycznej części miasta (Ostrów Tumski, niedaleko rynku). Można rzec, że wizyta w Ogrodzie Botanicznym jest wypoczynkiem oraz ciekawą wycieczkę edukacyjną.

Pogoda może popsuć nasze plany

To wszystko, o czym dotychczas sobie powiedzieliśmy, nie gwarantuje tego, że wyjazd do Wrocławia będzie udany. Powodem takiego stanu rzeczy jest pogoda Wrocław. Pogoda jak to pogoda, czasem nie jest zbyt korzystna. Biorąc to pod uwagę — warto przed wyjazdem zapoznać się z prognozami (pamiętając przy tym, że żadna prognoza nie zagwarantuje nam całkowitej pewności).

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*