Wnętrza, które zmotywują Cię do pracy

5d24289fb94742c101287d7951bf0e89--home-office-design-office-designs

Któż z nas nie lubi wejść do wnętrza, które pachnie świeżością, luksusem i dobrym gustem? W dzisiejszych czasach, kiedy na rynku mamy tyle wyborów, urządzenie wnętrz nie jest już dla nas kłopotem i jak się okazuje nie musi być ono wcale takie kosztowne. Dzisiejszy artykuł poświęcimy królestwu łazienek.

Kąpiele Kleopatry

Każda kobieta, a zwłaszcza ta pracująca i na dodatek będąca przykładną Matką Polką, chce od czasu zamknąć się w ciszy i spokoju, by wyciszyć się i zrelaksować. Dla takich kobiet najlepszą ucieczką staje się wówczas łazienka, bo wiadomo, kiedy mama się kąpie, to dzieciaki nie wpadają jak burza do łazienki. Dlaczego więc właśnie taka umęczona kobieta musi stać pod prysznicem? Otóż wcale nie musi, bo można wstawić do łazienki (jeśli jest ona przestronna) wannę. Dzisiejsze wanny mają przeróżne kształty i wielkości. Jeżeli zatem posiadasz przestronną łazienkę, to śmiało możesz postawić na jej środku wannę na nóżkach. W takiej wannie poczujesz się jak prawdziwa Kleopatra. Koniecznie zadbaj o kafelki z motywem egipskim, duże i pięknie oświetlone lustro, odpowiednie bogato zdobione oświetlenie, a ściany zagospodaruj meblami z drewna. Zlew i kran oraz muszla klozetowa również powinny być w iście królewskim stylu.

Łazienka kawalera

Panowie zwykle nie przykładają wagi do piękna swoich łazienek, ale chcą mieć odrobinę luksusu, by po ciężkiej pracy móc wskoczyć pod prysznic (zobacz wygodne kabiny prysznicowe z brodzikiem). Zazwyczaj mieszkania kawalerów nie imponują wielkością, więc i łazienki są w nich dosyć małe. Jak zatem urządzić taką małą klitkę? Otóż powinna być ona zdecydowanie w jasnych kolorach, by optycznie ją powiększyć. Na jednej ze ścian można zawiesić duże, podłużne lustro, co też automatycznie sprawi, iż taka łazienka wyda się większa. Zlew może być niewielki, gdyż w zasadzie używasz go tylko do mycia rąk i do golenia. Podobnie jest z sedesem, powinien być on prosty i niezbyt duży. Jeśli zaś chodzi o kabinę, to w takim przypadku doskonale sprawdzają się kabiny narożne, które nie zajmują wiele miejsca. Szafki możesz spokojnie pozawieszać na wolnych ścianach. Oświetlenie powinno być jasne i bez żadnych zdobień oraz zawijasów, czy też kwiatowych motywów. W końcu to łazienka stuprocentowego faceta.

Jedna łazienka i kilkoro dzieci

www.lazienkiabc.plCo zrobić w sytuacji, gdy ma się dość sporą rodzinę i dzieci w różnym wieku? Otóż do takiej łazienki z pewnością montujemy dużą kabinę z dużym i głębokim brodzikiem, gdzie spokojnie można wykąpać mniejsze szkraby. Jeśli wśród maluchów, kręcą się też nam pod nogami nastolatkowie, to nie zapominajmy o dużym i jasno oświetlonym lustrze. Wiadomo, że nastolatkowie, a zwłaszcza dorastające dziewczyny siedzą przed lustrem godzinami. Przy maluchach dobrze mieć przynajmniej jedną szafkę wiszącą, gdzie można pochować środki czystości i wszelkie preparaty niebezpieczne dla dzieci. Łazienkę taką najlepiej wyposażyć w gładką terakotę i proste meble, gdyż jak wiadomo, przy dużej rodzinie, dużo sprzątania. Więc kafelki wytłaczane, czy też rzeźbione meble odpadają, bo nie nadążysz ze sprzątaniem, no chyba, że masz gosposię, a to już inna sprawa.

Pamiętaj, że wystrojów wnętrz jest tyle, ile ludzkich pomysłów. Zawsze przed remontem patrz uniwersalnie i logicznie, bo cóż z tego, że marzy Ci się wielka wanna, kiedy jej tam nie zmieścisz? Łazienka jak i pozostałe pomieszczenia w Twoim domu, powinny być przestronne. Przy dzisiejszym wyborze produktów nawet z małej klitki, zrobisz piękną łazienkę. Pamiętaj, że wystrój Twojego wnętrza ma inspirować Cię do pracy nad jego tworzeniem. Moda to nie wszystko… Najważniejsze są logika i praktyczność, a sam zobaczysz, że rozpoczynając remont swojej łazienki, już nie będziesz mógł się doczekać efektu końcowego.

1 odpowiedzi "Wnętrza, które zmotywują Cię do pracy"

  1. W moim biurze świetnie zdaje egzamin zastosowanie przyjemnych dla oczu obrazów na szkle takich jak te: http://www.wallarena.com/obrazy-na-szkle. Wprowadzają taki wewnętrzny spokój, przez co np. moja efektywność pracy jest dużo wyższa. Myślę, że to ciekawa opcja na element wystroju wnętrza.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*