Otwieramy punkt fotograficzny – od jakich usług zacząć?

Photography-Lab

Już w liceum uwielbiałeś pstrykać zdjęcia starym aparatem marki Zenit. Fotografia i uwiecznianie na kliszy tego, co piękne i ulotne, stały się Twoją pasją. Dlaczego więc rezygnować z fotografii, kiedy można jeszcze na tym całkiem nieźle zarobić? Otwórz punkt fotograficzny i zacznij świadczyć swoje usługi.

Fotograf na szczególne okazje

Śluby, Komunie Święte, sesje rodzinne, zdjęcia w plenerze, a nawet wykonywanie portfolio początkujących modelek, zamówień w tym zakresie z pewnością Ci nie zabraknie. Człowiek jest istotą dla której wspomnienia są niezwykle ważne. Nic zatem dziwnego, iż uwiecznia swoje najpiękniejsze chwile na zdjęciach. Należy też dodać, iż fotografów nie ma na naszym rynku, aż tak wielu, dlatego ludzie, którzy mają przed sobą jakieś ważne wydarzenie życiowe, które chcą upamiętnić za pomocą fotografii, rezerwują terminy ze znacznym wyprzedzeniem.

Gdzie się podziały tamte klisze i aparaty?

Stare klisze i aparaty przeszły już do lamusa. Dzisiejsza technika fotografii opiera się na aparatach cyfrowych, gdzie ze zdjęciem przy odpowiednich ustawieniach i parametrach aparatu można czynić cuda. Oczywiście takie zdjęcia należy później wydrukować na odpowiednim papierze i odpowiedniej drukarce, a pasjonaci tego typu fotografii raczej nie posiadają w swoich zasobach tego typu sprzętu. Dlatego też udają się oni do punktów fotograficznych. To może być kolejna z Twoich jakże opłacalnych usług – druk cyfrowy.

Utrwalone w kadrze

Wiele osób chcąc zrobić swoim bliskim, czy też przyjaciołom jakąś miłą i wzruszającą niespodziankę, decyduje się na zamówienie fotoalbumu. Rzeczywiście jest to piękny prezent np. dla dziadków, czy też rodziców, którzy obchodzą kolejną rocznicę ślubu. To właśnie w fotoalbumie znajdą oni najpiękniejsze ze swoich chwil w życiu, które już n zawsze zostały utrwalone w kadrze. Zatem śmiało możesz poszerzyć swoją gamę usług właśnie o wykonywanie takich fotoalbumów.

Postaw na wielkie formaty

Ściany dzisiejszych domów są ozdobione niejednokrotnie obrazami, z których niektóre to prawdziwe dzieła sztuki. Jednakże wiele osób zamiast obrazów eksponuje na swoich ścianach zdjęcia współmałżonka, dzieci, rodziców itd. Bardzo często zdjęcia te przypominają formatem duże obrazy i trzeba przyznać, że wygląda to niezwykle uroczo i imponująco. Dodaj zatem do swoich usług wykonywanie zdjęć wielkoformatowych, a zobaczysz, że będziesz miał w tym temacie naprawdę wielu klientów.

Usługi dodatkowe

Nie każdy dysponuje w swoim domu skanerem i drukarką, dlatego też warto, byś do swoich usług włączył skanowanie, drukowanie, a nawet ksero, czy też archiwizację. Wiele osób potrzebuje pilnie coś zeskanować, skserować, czy też wydrukować i biega wówczas po całym mieście, by znaleźć takie usługi. Możesz śmiało im to zaproponować. Oczywiście w ramach świadczonych przez Ciebie usług powinno znaleźć się także wykonywanie zdjęć do różnego rodzaju dokumentów, a to zawsze jest popyt.

Pamiętaj, że sukces Twojego punktu fotograficznego zależy przede wszystkim od rodzaju usług, jakie w nim oferujesz. Wiadomym jest, iż muszą być to usługi na czasie i takie, na które jest zapotrzebowanie.

Poradnik opracowano wspólnie z portalem wykonującym zdjęcia wielkoformatowe Szczecin.

2 odpowiedzi "Otwieramy punkt fotograficzny – od jakich usług zacząć?"

  1. Bardzo fajny artykuł! Ciekawe podejście :). Poza dobrym i profesjonalnym sprzętem, wydaje mi się, że warto zainwestować w jakiś program do zarządzania zleceniami i klientami. Obsługa klienta to rzecz priorytetowa i dlatego trzeba klienta postawić na pierwszym miejscu. Od siebie mogę polecić tę stronę https://nakarmdrukarke.pl/rodzaje-tuszy-do-druku-atramentowego/, pomocna podczas codziennych zmagań w biurze :)

  2. Każdy dziś może w domu pobawić się w fotografa. Nie trzeba już do tego żadnego sprzętu specjalistycznego poza drukarką atramentową i specjalnym papierem fotograficznym. Można szukać w sklepach internetowych i znaleźć go za grosze, przykładowo kupiłem ostatnio 50 kartek A6 za około 10 złotych. Cała niedziela zleciała na szukaniu fajnych zdjęć i drukowaniu ich a następnie oprawianiu w ramki z rodziną!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*