W jaki sposób oddłużyć nieruchomość? Skorzystaj z naszych porad.

Consider-Before-Taking-a-Housing-Loan-800x500_c

Czasami zdarza się, że wskutek złych decyzji popadamy w kłopoty finansowe. Stąd już bardzo prosta droga do zaległości w spłacie rat za nieruchomość, czy też innych zobowiązań. Co zrobić, by nie popaść w jeszcze większe długi? Może warto pomyśleć o rozwiązaniach, które pomogą oddłużyć nieruchomość? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji, dlatego zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który może być dla Ciebie źródłem cennych wskazówek.

Czym jest oddłużanie nieruchomości?

Oddłużanie nieruchomości polega na całkowitej lub częściowej spłacie obciążeń finansowych danej nieruchomości. Żeby jednak zdjąć zadłużenie ze swojej nieruchomości, trzeba mieć odpowiednie środki, a to w przypadku kłopotów finansowych może graniczyć z cudem. W jaki sposób można więc oddłużyć swoją nieruchomość? Trzeba przeanalizować kilka rozwiązań i wybrać spośród nich najlepsze. Całe szczęście możliwości mamy całkiem sporo, więc z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Restrukturyzacja kredytu

Naszą pierwszą propozycją jest restrukturyzacja kredytu. Na czym ona polega? Pod terminem restrukturyzacji kryje się zmiana warunków spłaty kredytu na korzystniejsze dla kredytobiorcy. Banki bardzo często zgadzają się na negocjację warunków, o ile zgłosimy się do nich w odpowiednim momencie. Dla kredytobiorcy to bardzo dobry sposób na oddłużenie nieruchomości, ponieważ pozwala opracować optymalny system spłacania kredytu i wysokość rat, jak również uniknąć egzekucji nieruchomości i wielu nieprzyjemności.

Pożyczka pod zastaw działki

Pożyczki pod zastaw działki również mogą pomóc w odsłużeniu nieruchomości. O takim rozwiązaniu warto pomyśleć, jeśli dysponuje się wartościową działką lub działkami. Wystarczy zgłosić się do banku z odpowiednimi dokumentami, w tym między innymi z dokumentami dotyczącymi danej działki, wypełnić wniosek kredytowy i poczekać na odpowiedź banku. W przypadku pożyczek pod zastaw potrzebna będzie też wycena oferowanej działki, więc bank może to zrobić we własnym zakresie, lub zlecić wycenę rzeczoznawcy majątkowemu.

Pożyczki oddłużeniowe

Pożyczka oddłużeniowa również skierowana jest do osób zadłużonych, w tym też wpisanych do KRD. Firmy udzielające tego typu pożyczek są świadome tego, jakie informacje mogą znaleźć w BLIK lub na Listach Dłużników, lecz nie uzależniają od tego swojej decyzji pożyczkowej. Aby otrzymać pożyczkę oddłużeniową, trzeba spełnić odpowiednie warunki, które zależą od indywidualnej polityki danej firmy.

Nigdy nie wolno lekceważyć zaciągniętych zobowiązań, ponieważ mogą prowadzić do poważnych problemów, w tym również do zadłużenia nieruchomości, a w ostateczności nawet egzekucji komorniczej. Powyżej zaprezentowaliśmy kilka skutecznych sposobów, które pozwalają na oddłużenie nieruchomości. Wybór odpowiedniego dla siebie narzędzia pozostawiamy Wam. Warto przeanalizować każdą z propozycji, na spokojnie, bez pośpiechu. Tylko wtedy jest szansa na wyjście z poważnych problemów, a z pewnością zadłużenie nieruchomości jest jednym z nich.

Polecamy:
Agencja czy na własną rękę? Zaufaj pośrednikowi

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*