Wynajem samochodu czy leasing – porady dla właścicieli małych przedsiębiorstw

Commercial-Car-Leasing-Everything-You-Should-Know-7

Wielu właścicieli firm prędzej czy później potrzebuje samochodu służbowego lub też chcą powiększyć firmową flotę samochodową. Szukają wtedy różnego rodzaju rozwiązań, dzięki którym będą mieli auto pod ręką, a jednocześnie nie będą ponosili z tego tytułu wysokich kosztów. Cociekawe, bardzo niewielki odsetek właścicieli firm decyduje się na kupno samochodu firmowego.

Przedsiębiorcy niechętnie kupują samochody firmowe. Jeśli decydują się na kupno za gotówkę, musza bowiem liczyć się ze sporym wydatkiem, który może nadmiernie obciążyć firmowy budżet. Zakup w kredycie ratalnym również nie jest dobrą opcją dla rozwijającej się firmy, gdyż znacznie obniża zdolność kredytową. Przedsiębiorca, który spłaca kredyt samochodowy ma mniejsze szanse na uzyskanie kredytu gotówkowego czy obrotowego w sytuacji, gdy będzie chciał rozwijać firmę czy wyjść z kłopotów finansowych.

Dlaczego warto wziąć leasing na samochód?

laweta Magdeburg telefonNajpopularniejszą opcją wśród polskich przedsiębiorców jest leasing samochodowy, z którego korzysta aż 70 procent właścicieli polskich firm To dobre rozwiązanie, gdyż można mieć zawsze pod ręką dobry, sprawny i elegancki samochód, ale nie trzeba go kupować. Można więc sporo zaoszczędzić. Warto również pamiętać o tym, że leasing samochodowy można sobie wrzucić w koszty prowadzenia działalności. W przypadku leasingu obrotowego możliwe jest odliczenie zarówno comiesięcznej raty, jak i opłaty początkowej, jaką uiszcza się przy podpisywaniu umowy leasingowej. Co więcej, wiele umów leasingowych umożliwia wykupienie samochodu po niższej cenie, gdy skończy się umowa leasingowa. Leasing ma więc sporo korzyści dla większych i mniejszych przedsiębiorców. To dobra opcja przede wszystkim dla właścicieli niewielkich firm, którzy muszą ciąć koszty prowadzenia działalności i zakup auta firmowego na raty czy za gotówkę jest mocno powyżej ich możliwości finansowych.

Sprawdzona alternatywa dla leasingu

Równie ciekawą opcją, co leasing samochodowy, może być długoterminowy wynajem samochodów. Przedsiębiorcy z różnych regionów kraju mają z czego wybierać, gdyż nowe wypożyczalnie samochodowe powstają ostatnio praktycznie jak grzyby po deszczu. Na https://wynajemdlugoterminowyaut.pl/ można znaleźć szeroki wybór samochodów w konkurencyjnych cenach i z dobrą obsługą doradców. Wypożyczalnie oferują całe mnóstwo różnych samochodów, co sprawia, że każdy przedsiębiorca bez problemu znajdzie taki samochód, który będzie odpowiadał jego indywidualnym potrzebom. Koszt długoterminowego wynajmu samochodu jest zdecydowanie niższy niż wynajmowanie go tylko na doby. Co więcej, jeśli dobrze poszukamy, bez problemu znajdziemy taką opcję wynajmu, która będzie o wiele tańsza od leasingu samochodowego. Warto więc rozejrzeć się po okolicznych i nieco dalszych wypożyczalniach. Być może uda się wypożyczyć samochód na firmę w bardzo atrakcyjnej cenie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*