Usługi w warsztatach samochodowych

untitled-3-of-3

W większości, warsztaty samochodowe kojarzone są z bieżącymi naprawami, sprawiającymi dość duży kłopot właścicielom samochodów. Zazwyczaj do warsztatu jedziemy wtedy, gdy nie ma już żadnego wyjścia. Tym samym, warsztat samochodowy staje się taką swoistą… „ostatnią deską ratunku” w sytuacji kiedy sam kierowca nie może sobie poradzić z problemem ukrytym w jego aucie.

Decyduje wtedy o ewentualnej zgodzie, którą udzieli innym mechanikom, na próbę naprawy swego samochodu. Najczęściej, optymizm właściciela auta jest minimalny, lub nawet zupełnie zanika. „I tak się nie uda” – to zwyczajowe stwierdzenie kierowcy. Mimo to, samochód „ląduje” na warsztacie. A przecież w większości sytuacji nie musi tak być. Wystarczy odpowiednio wcześniej zareagować na niepokojące symptomy, które nasze auto nam wysyła.

Nowoczesne samochody mają większe wymagania

I zazwyczaj chodzi o filtry cząstek stałych, które często spędzają sen z powiek swoim właścicielom. Ich wymiana jest droga, dlatego taka usługa jak usuwanie dpf, czy usuwanie fap – to usługi bardzo ostatnio popularne (zobacz również czy jest usuwanie egr http://autotuner.pl/usuwanie-ukladu-egr/). I nie ma tu znaczenia, kto i gdzie je wykonuje. Może to być np. Gdańsk, czy Gdynia – lub Kraków, czy inne miasto – większe, lub mniejsze. Wszędzie istnieją kierowcy, zmagający się z tego typu problemem. Takie usuwanie dfp jest o tyle korzystne, że całkowicie eliminuje błędy oprogramowania silnika i w razie zatkania filtrów, nie zgłasza żadnych błędów i nie włącza niepokojących kontrolek, które zazwyczaj każdego kierowcę przyprawiają o tzw. „ból głowy”.

Tak samo ma się sprawa z taką usługą jak usuwanie fap. Jest to w praktyce, przeważnie to samo. Wszyscy posiadacze nowoczesnych samochodów starają się, aby ich auta były bezawaryjne. I nie ma tu znaczenia, gdzie kto mieszka. Można byłoby przypuszczać, że mieszkańcy takich dużych miast jak np. Gdynia, czy Gdańsk, lub nawet Warszawa, mają znacznie łatwiej, ponieważ ich dostęp do profesjonalnych usług jest łatwiejszy. W dzisiejszym świecie, dostęp do takich usług jest praktycznie wszędzie. Jednak zanim oddamy auto do warsztatu sprawdźmy, czy taki warsztat samochodowy zatrudnia profesjonalistów. Ufanie tzw. „sąsiadowi” z naprzeciwka, może skończyć się dla nas naruszeniem jeszcze większej gotówki z naszych zasobów. Jeśli ktoś myśli, że się zna, a jego umiejętności dają wiele do życzenia, może znacznie więcej zepsuć, niż naprawić.

Kierowca w potrzebie

Potrzeby kierowcy zazwyczaj ograniczają się do życzenia o przejazd z tzw. punktu „A”, do punktu „B”. Nie zastanawiamy się nad tym, jak taki przejazd przebiegnie. Wszystko do czasu, kiedy w połowie drogi samochód nagle odmówi posłuszeństwa, lub „jedynie” zgłosi błąd drażniącymi oko kontrolkami. Tego typu ‘interakcja” z własnym samochodem jest szczególnie nieprzyjemna, ponieważ nie zawsze wiemy o co chodzi. Może to być coś poważnego, a może nic takiego. Najbardziej zwracamy uwagę na kontrolki koloru czerwonego. Mogą one zgłaszać problemy z olejem, czy ładowaniem. Kolor żółty już nie jest taki groźny, choć również wymagający uwagi.

Polecamy:
– największy wybór łożysk do skrzyni biegów

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*