Praca w salonie kosmetycznym

work3

Decydując się na pracę w salonie kosmetycznym, trzeba mieć wiele doświadczenia, zanim podejmiemy się wykonywania usług takich jak np. depilacja laserowa. Niby taka depilacja laserowa nie wymaga zbyt dużej koncentracji wykonującego, jednak jest to odpowiedzialność za drugiego człowieka, więc zanim przystąpi się do tego typu zabiegu, powinno się mieć doświadczenie.

Oczywiście, w salonie kosmetycznym wykonuje się wiele zabiegów, bezpośrednio na ludzkie ciało, jednak depilacja wykonywana jest tylko przez najlepszych. Zupełnie co innego jest pomalować komuś paznokcie, a ingerować w samą skórę laserem. Właściwie, każda np. depilacja laserowa nóg, czy też depilacja laserowa pach, albo depilacja laserowa bikini, ingeruje w mieszki włosowe, ponieważ osoba wykonująca depilację laserową (często jest to lekarz) wykorzystuje laser, który wysyłając światło, pochłania melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Ściślej mówiąc, laser przekazuje energię, którą odbiera melanina i zostaje ona w ten sposób zniszczona. A z nią cały mieszek.

Gdzie można przeprowadzić zabieg depilacji laserowej?

Jest wiele gabinetów w całej Polsce. Takie miasta jak np. Gdynia, Warszawa, czy Kraków, to tylko jedne w licznej grupy miast, zajmujących się tego typu zabiegami. Właściwie, w każdym większym mieście można skorzystać z tego typu usług. Coraz częściej zdarza się, iż w mniejszych miastach powstają gabinety kosmetyczne z wyposażeniem przystosowanym do zabiegów laserowych na skórę. Ale, czy to Gdynia, Warszawa, lub inne miasto, ceny zabiegów także mogą być różne.

Tak samo, czy będzie to depilacja laserowa bikini, czy też depilacja laserowa nóg, lub depilacja laserowa pach – ceny tych usług mogą się znacznie różnić. Nie tylko ze względu na miejsce na skórze, ale także na jego wielkość. Np. depilacja laserowa wąsika będzie znacznie tańsza, niż np. depilacja laserowa łydek pomimo tego, że przecież przy depilacji twarzy należy szczególnie uważać, aby nie uszkodzić oczu pacjenta, przypadkowo machając laserem. Oczywiście, jest to niedopuszczalne i raczej się nie zdarza, jednak i taką możliwość trzeba wziąć pod uwagę.

Przygotowanie do depilacji laserowej

To nie jest tak, że idąc ulicą, spostrzeżemy salon kosmetyczny i w tym momencie wchodzimy do niego z zamiarem przeprowadzenia depilacji laserowej. Oczywiście, można wejść, ale jedynie po to, aby umówić się na termin. I to nie dlatego, że kolejki są duże, ale dlatego, że każdy klient decydujący się na taki zabieg, powinien się do niego przygotować, przynajmniej pół roku wcześniej. Jest wiele przeciwwskazań do depilacji laserowej. Jest to zabieg bardzo pozytywny, ale nie każdy może go zastosować.

Ważny jest np. kolor włosów, które chcemy usunąć ze skóry. Jeśli są rude, czy siwe, depilacja może się nie udać. Także zdrowie danego klienta oraz leki jakie bierze na co dzień, mogą odgrywać dużą rolę. A szczególnie leki np. na trądzik, lub nawet antydepresanty. Dlatego najpierw należy zasięgnąć opinii lekarza, aby móc skorzystać z laserowej depilacji.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej znajdziesz na stronie http://www.salonlavisage.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*