Jak uporać się z nierównomiernym kolorytem skóry?

Sideways shot of pleasant looking brunette woman has happy expression makes notes in planner, does remote job, creats planning, wears optical eyeglasses and formal clothes, poses near window

Nierównomierny koloryt skóry to jeden z tych tematów, który wielu osobom wprost spędza sen z powiek. Zwykle dotyczy to kobiet, które każdego dnia chciałyby móc olśniewać niewiarygodnie piękną, gładką i perfekcyjnie prezentującą się cerą. Jednak oprócz niechcianych wyprysków, podskórnych krostek czy zapchanych porów, często dochodzi do tego również nierównomierny koloryt skóry. Plamy przebarwieniowe, ponieważ bardzo często to właśnie tak bywa nazywany również ten problem skórny, niejednokrotnie dodają lat i sprawiają, że skóra wygląda na zdecydowanie starszą, niż jest w rzeczywistości. Kobiety dokładają wszelkich starań, aby zamaskować niechciane zmiany. Zwykle wybór pada na silne i mocno kryjące podkłady lub agresywne peelingi – jednak te oprócz podrażnień na skórze raczej nie przyniosą zbyt spektakularnych zmian, a już z pewnością nie jeżeli chodzi o zniwelowanie nierównomiernego kolorytu skóry.

Zapomnij o nierównomiernym kolorycie skóry

Warto wspomnieć o tym, że główną przyczyną pojawienia się na skórze plam przebarwieniowych jest nadmierna ekspozycja na słońce. Często zdarza się, że aby osiągnąć zdecydowanie bardziej spektakularne i widoczne efekty, rezygnujemy z ochrony przeciwsłonecznej, czyli najprościej rzecz ujmując, nałożenia filtra UV. Dochodzi wówczas do nadmiernej produkcji melatoniny, która chroni skórę przez niekorzystnie wpływającymi promieniami słonecznymi. Szeroką ofertę kosmetyków wyrównujących nierównomierny koloryt skóry posiada w swojej ofercie marka Dermalogica, czyli amerykański specjalista od różnorodnych problemów skórnych i pięknej, zdrowej cery.

Nierównomierny koloryt skóry przestanie być zmorą

Dlatego też pierwszym krokiem w walce z plamami przebarwieniowymi, powinno być regularne stosowanie filtrów ochronnych. Sytuacja ta dotyczy też momentu, gdy decydujemy się na wprowadzenie do pielęgnacji kwasów lub retinolu, zmniejszającego świecenie się skóry, ujędrnienie naskórka, a także zminimalizowanie widoczności zmarszczek. Bardzo ważne jest również pozbywanie się martwego naskórka. Jednak osoby posiadające cerę wrażliwą lub alergiczną muszą pamiętać o tym, aby stosować delikatne i nieinwazyjne produkty. Z pomocą przyjdą tu peelingi enzymatyczne lub drobnoziarniste przeznaczone do stosowania dokładnie na te typu skóry.

Agencja rekrutacyjna IT pomoże znaleźć ci wymarzoną pracę

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*