Umowa serwisowa kserokopiarki – co warto o niej wiedzieć?

c284e

Kserokopiarka jest jednym z podstawowych urządzeń biurowych, które pozwala na szybkie powielanie dokumentów, a także ich drukowanie, skanowanie i faksowanie. Kupując sprzęt tego rodzaju dla firmy, można skorzystać także z zawarcia umowy serwisowej. Co obejmuje umowa tego rodzaju i czy warto ją podpisać?

Umowa serwisowa, inaczej kontrakt serwisowy, odbywa się najczęściej w rozliczeniu CPC, czyli „koszt za kopię”. Obejmuje ona kompleksową obsługę serwisową kopiarki lub drukarki i jest atrakcyjnym sposobem na utrzymanie urządzeń tego rodzaju w bardzo dobrym stanie technicznym. Klient wybierający obsługę serwisową nie musi już praktycznie martwić się o nic, ponieważ zarówno przeglądy, jak i naprawy realizowane są przez firmę.

Na czym polega umowa „koszt za kopię”?

Umowa „koszt za kopię” pozwala na rozliczenie w zależności od liczby wykonanych kopii lub wydruków. Polega ona na prowadzeniu rozliczeń w comiesięcznym cyklu. W tym przypadku przeliczona liczba kopii lub wydruków umożliwia wyznaczenie opłaty, w której zawiera się już wszystko, co związane jest z obsługą kserokopiarki. Z umowy CPC można korzystać zarówno w przypadku urządzeń na gwarancji, jak i tych, których ochrona gwarancyjna już się zakończyła, niemniej jednak wtedy może być naliczona dodatkowa opłata.

Co obejmuje umowa serwisowa kserokopiarki?

 • przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne

 • zakup części zamiennych i ich montaż

 • zakup materiałów eksploatacyjnych, między innymi tonerów, wałków, bębnów, rolek, listew i innych

 • koszty robocizny serwisu

 • dojazd serwisu na miejsce

Materiały eksploatacyjne do drukarekWyłączenia z obsługi serwisowej można znaleźć w umowie, z którą zawsze należy zapoznać się przed jej sygnowaniem. Podstawowa umowa nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, które wywołane są przez użytkownika, a także kosztów zakupu papieru oraz akcesoriów, na przykład zszywek. Wiele firm jednak pozwala na zawarcie umowy, która może obejmować również dostarczanie papieru i akcesoriów.

Firmy sprzedające kserokopiarki i inne urządzenia biurowe zawsze zachęcają swoich klientów do podpisania umowy serwisowej. Poniżej prezentujemy najważniejsze zalety sygnowania tego rodzaju kontraktu.

Korzyści wynikające z zawarcia umowy serwisowej kserokopiarki:

 • profesjonalne wsparcie serwisowe w razie problemów

 • brak potrzeby pamiętania o regularnych przeglądach sprzętu

 • rozłożenie kosztów eksploatacji w czasie

 • możliwość łatwiejszego kontrolowania kosztów

 • skrócony czas reakcji serwisu

 • brak dodatkowych wydatków związanych z materiałami eksploatacyjnymi dla kopiarki

 • stała gwarancja wysokiej jakości kopii i wydruków

 • możliwość otrzymania kserokopiarki zastępczej w przypadku konieczności zabrania posiadanego urządzenia do serwisu

Czy warto zdecydować się na umowę serwisową?

Większość firm podpisujących umowy serwisowe potwierdza, że jest to korzystny wybór. Dzięki kontraktowi można zapomnieć o codziennych sprawach związanych z urządzeniami biurowymi, ponieważ wszystkim zajmują się wtedy specjaliści. Co więcej, nowoczesne kserokopiarki mogą przekazywać informacje o swoim stanie technicznym oraz liczbie kopii do firmy serwisującej, co powoduje, że może ona również zareagować szybko w razie awarii czy wtedy, gdy materiały eksploatacyjne w najbliższym czasie będą wymagać wymiany.

Prowadzony w ramach umowy serwis kserokopiarek jest także bardzo korzystny dla firmy pod kątem cenowym. Jak już wspomnieliśmy, pozwala na łatwiejsze planowanie wydatków, a także zapobiega nieprzewidzianym kosztom związanym z usterkami. Ze względu na możliwość doboru takiego pakietu usług, które będą najbardziej korzystne, można również zapomnieć o przepłacaniu w sytuacji, gdy sprzęt zacznie sprawiać problemy.

Jeżeli interesują Państwa wysokiej jakości kserokopiarki w atrakcyjnych cenach, także z możliwością podpisania umowy serwisowej na dogodnych warunkach, zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełną ofertą firmy Fix&Print, która od lat zajmuje się świadczeniem usługi w tym zakresie. Więcej informacji na temat serwisu kopiarek w Fix&Print można znaleźć na stronie: http://fixandprint.pl/uslugi/serwis-kserokopiarek/.

1 odpowiedzi "Umowa serwisowa kserokopiarki – co warto o niej wiedzieć?"

 1. Ciekawy tekst, jednak myślę, że oferta skierowana jest do dużych firm posiadających wiele takich urządzeń. Nie wiem czy przy jednej maszynie będzie opłacało się komukolwiek to serwisować w rozsądnych pieniądzach, a trudno też wymagać od jednego punktu, że zapłaci dużo. My w firmie mamy 2 drukarki Samsunga M2070, do których od niedawna zaopatrujemy się w materiały Inkhouse, a dokładniej odkąd trafiliśmy na fajne porównanie cenowe tonerów MLT-D111 tutaj: http://inkhouse.pl/materialy,do-samsung-m,m2070,d-2324.html. Po krótkiej rozmowie w firmie decyzja padła, że nie będziemy więcej przepłacać za drogie oryginały, mimo, że nie drukujemy kosmicznie dużo.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*