Uczelnie w Poznaniu – gdzie się wybrać na prawo ?

study-2746004_960_720

Nie możesz znaleźć właściwej szkoły, jeśli od początku nie wiesz, czego chcesz. Ale jak wybrać szkołę, która nada nazwę reszcie Twojej kariery?

Jeśli jesteś w branży prawniczej jedno z pierwszych pytań, które zadajesz innemu prawnikowi brzmi „jaka szkołę kończyłeś?” To tworzy wrażenie. Rekrutacja i eksperci studenccy sugerują znalezienie odpowiedniej szkoły prawniczej w odniesieniu do:

  • lokalizacji,

  • wielkości,

  • ceny,

  • prestiżu.

W ten sposób powinieneś znaleźć najlepsze dopasowanie, jednocześnie otrzymując najlepszą edukację. W Poznaniu również masz kilka uczelni wyższych z prawem do wyboru, poniżej znajdziesz kilka rzeczy, które warto wiedzieć, aby zawęzić wyszukiwanie na portalach takich jak www.uczelnie.pl.

1. Wiedz, czego chcesz

Jest to podobne do szukania odpowiedniego samochodu – musisz zadać sobie pytanie, jakiej opcji potrzebujesz, wyeliminować to, czego nie potrzebujesz i zastanowić się, jak komfortowo będziesz siedział w fotelu kierowcy. W końcu będziesz je prowadzić ten „samochód” przez kilka lat.

seriale onlineDopasowanie celów zawodowych studenta do szans w szkole jest jednym z najważniejszych czynników. Ponieważ większość przyszłych studentów zastanawia się nad studiowaniem prawa w zakresie korzyści związanych z karierą zawodową, muszą też upewnić się, że szkoła może zabrać danego studenta dokładnie tam, gdzie chcesz się udać. Oznacza to, że trzeba mieć pojęcie o rodzaju prawa, które nas interesuje, i znalezieniu miejsca z programem nauczania i innymi możliwościami, które pomogą ci go realizować.

Jedynym zastrzeżeniem jest jednak, aby twoje poszukiwania nie były zbyt wąskie w oparciu o program nauczania. Przejrzyj program nauczania, ale pamiętaj, że po kilku latach zdasz egzamin, a egzamin adwokacki nie jest specjalistyczny. Upewnij się, że Twoje wykształcenie prawnicze ujawnia ci wiele aspektów prawnych – nawet gdy Twoje gusta się zmienią.

2. Wiedz, gdzie chcesz być teraz i później

Lokalizacja jest kluczem do rozkwitu w szkole prawniczej. Niektórzy uczniowie muszą być blisko rodziny lub wsparcia. Inni są gotowi wyruszyć po przygodę. Szkoły prawnicze w środowisku miejskim takim jak Poznań mogą oferować więcej zasobów dla studentów, takich jak szeroki wachlarz staży w kancelariach prawnych, agencjach miejskich i urzędach państwowych. Jednak duże miasta mogą zapewnić wiele rozrywek, które mogą rozpraszać od ostatecznego celu. Miasteczko na wsi może zapewnić mniej możliwości, ale dużo ciepła i mniej rozrywki.

Ostatnią rzeczą, jakiej chce student prawa, jest marnowanie czasu na robienie przyziemnych rzeczy. Otaczanie się udogodnieniami oznacza więcej czasu na zabawę, a nie na naukę. Dlatego, pomyśl o lokalizacji jako miejscu, w którym możesz zostać po szkole prawniczej. Zwykła mądrość mówi, że powinieneś pójść do szkoły w okolicy, w której chcesz praktykować zdobytą wiedzę. Wiele szkół oferuje program nauczania oparty na regionach, podczas gdy inne mogą oferować szerszy program prawny, który przekłada się na opcje w całym kraju. Bycie w miejscu, w którym będziesz szczęśliwy, jest tak samo ważne jak sam wybór uczelni.

Polecamy:
Czym jest Executive Search i w jaki sposób pozwala dotrzeć do idealnego kandydata?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*