Twoja firma przechodzi kryzys? Jak temu zaradzić?

Senior stressed businessman in his office

Problemy, których należy spodziewać się w odniesieniu do pożyczki komercyjnej, są prawdopodobnie bardziej poważne i liczne, czasem jest ich więcej niż oczekuje większość właścicieli firm, ale prawda jest taka iż chwilówki rozłożone na raty mogą być najlepszą pomocą na chwilowy kryzys w firmie. Większość komercyjnych kredytobiorców jest pomocą w odniesieniu do szeregu kwestii finansowania działalności.

Pożyczki komercyjne i przemysłowe są coraz częściej ratunkiem dla mniejszych i większych firm, a według danych liczba tradycyjnych kredytów bankowych szczególnie dla małych firm zwiększyła się gwałtownie w ciągu ostatniego roku. Spójrzmy prawdzie w oczy, właściciele małych firm pozostają niepewni co do tego, co przyniesie rok 2018 dla ich biznesu i gospodarki. W rzeczywistości w najnowszym raporcie potwierdza się, że optymizm wielu przedsiębiorstw pozostaje na stosunkowo niskim poziomie.

Dobrą wiadomością są banki chcące zarabiać na małych firmach, a wiele banków nie jest w stanie właściwie skalować zasobów, aby uwzględnić wszystkich zasłużonych kredytobiorców, nawet jeśli właściciele małych firm spełniają surowe normy ustalane przez pożyczkodawców. Faktem jest, że wiele banków wykorzystuje przestarzałe technologie, więc im bardziej się zorganizujesz, tym szybciej możesz zostać zatwierdzony. Choć trzeba pamiętać, iż zawsze alternatywą są prywatni kredytodawcy.

Jeśli Twoja firma potrzebuje kredytu do wzrostu lub tymczasowego zastrzyku gotówki, otrzymanie pożyczki może być trudne w wciąż odnawiającej się gospodarce. Istnieją ważne zmienne w grze, gdy banki oceniają Twoją wiarygodność kredytową. Przeczytaj poniższe wskazówki, zwiększające szanse na uzyskanie kredytu.

Zadbaj o dokumentację w pierwszej kolejności.

Zwykle firma potrzebuje zysków w ciągu ostatnich kilku lat w celu zakwalifikowania się do kredytu bankowego. Ponieważ większość kredytodawców przyjrzy się uważnie historii kredytowej przed podjęciem decyzji, należy zwrócić uwagę na ocenę kredytu i wszystkie dane zawarte w raporcie o kredytach, które mogą oznaczać czerwoną flagę. Udając się do prywatnego kredytodawcy zwykle nie trzeba się tym martwić. Pamiętaj, że większość banków będzie wymagać, aby osobiście zagwarantować pożyczkę, ale jeśli masz wystarczające zabezpieczenie w swojej firmie na pokrycie kwoty głównej pożyczki, nie powinni one wymagać zastawu w Twoim domu.

Opowiedz historię firmy.

Jednym z podstawowych błędów zgłoszonych przez wnioskodawców pożyczających jest to, że nie mówi się kredytodawcy dlaczego firma potrzebuje pieniędzy, nie ujawnia, dlaczego powinno się jej zatwierdzić pożyczkę, mimo że firma nie spełnia minimalnych standardów. Zastanów się zatem czy Twoja branża doświadcza wzrostu? Czy planujesz partnerować z największym sprzedawcą detalicznym? Jaka jest Twoja historia? To może być znaczącym argumentem do przyznania gotówki. Nie mów tylko, że chcesz pożyczkę, od tak – warto też podkreślić poprzednie sukcesy.

Przejdź na lokalny rynek.

Bank narodowy raczej nie będzie chętny usłyszeć, że Twoja firma nie była dochodowa przez ostatnie trzy lata. Jest również prawdopodobne, że Twoja firma zostanie przeniesiona, jeśli nie masz wystarczających zabezpieczeń w celu zabezpieczenia pożyczki, lepiej wtedy wybrać się do lokalnego kredytodawcy.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*