Masz pensjonat? co sprawi, że klienci wybiorą się do Ciebie, a nie hotelu?

sIMG_3058

Pensjonaty mogą być bardzo dochodowymi małymi firmami, jeśli wywrzecie się dobre wrażenie na gościach i zadba o lojalnych, powracających klientów. Wielu gości wybiera właśnie pensjonaty ze względu na przytulną atmosferę, której nie znajdą w dużych hotelach. Jeśli uważasz, że Twój pensjonat potrzebuje czegoś więcej, aby naprawdę zacząć przynosić dochód – tu jest kilka wskazówek, jak stworzyć domową atmosferę, której goście nie mogą się oprzeć.

Od czego zacząć? Od zewnątrz!

Pierwsze wrażenia ma znaczenie – a jeśli zdarzyło się tak, że jeszcze nie wszystkie pokoje są zarezerwowane to zachęcający hol wejściowy i zewnętrzny mogą przyciągnąć klientów w ostatniej chwili. Jeśli masz reklamę, tablicę bądź billboard na zewnątrz – zawsze upewnij się, że jest tam dokładnie wyświetlone, czy masz wolne miejsca, czy nie. Poza tym, wystarczy utrzymać ogród, aby zapewnić czyste i schludne tereny wokół pensjonatu – gdyż to pokazuje Twoim gościom, że jesteś dumny z pensjonatu, a wnętrze prawdopodobnie jest tak samo dobrze utrzymane.

Pokoje

Podstawowa czystość może wydawać się protekcjonistą wskazówką dla właścicieli pensjonatów, ale wiele hoteli znajduje się poniżej dopuszczalnej normy dla gości. Czysta, wysokiej jakości pościel hotelowa jest koniecznością, ponieważ komfort powinien być w czołówce priorytetów każdego pensjonatu. Nigdy nie zapominaj o małych rzeczach, które wymagają czyszczenia, np. okolice listwy przypodłogowej – o takich miejscach można łatwo zapomnieć, ale za to mogą być one łatwo zauważalne przez gości. Upewnij się, że wszystko jest nieskazitelne i sporządź listę kontrolną, która pomoże Ci zapamiętać każdy aspekt pokoju, który wymaga sprzątania. Możesz też dodać nieco luksusu do pokoi, zostawiając tam specjalne szlafroki, ręczniki i kapcie dla gości. Małe gesty pokażą Twoim gościom, że dbasz o ich pobyt i mogą czuć się niezwykle mile widzianymi.

Serwis

Doskonała obsługa klienta jest niezbędna, zwłaszcza w pensjonatach, małych hotelach i pensjonatach. Wielu gości wybiera te opcje, ponieważ korzystają z osobistej obsługi i często lubią kontakt z małym personelem. Zawsze okazuj zainteresowanie życiem swoich gości – możesz zapytać, co robią i co sprowadza ich do tego obszaru. Oferując im radę turystyczną stawiasz na miły akcent, ponieważ dana osoba może nie być dobrze zaznajomiona z tym obszarem – również zapewnij mapy dostępne na żądanie. Jeśli sprawisz, że goście poczują się jak w domu, prawdopodobnie wrócą do ciebie.

Ekspozycja

Konieczne jest zaangażowanie online w nową firmę. Aby nieustannie zwiększać liczbę klientów, musisz zwiększyć świadomość swojego nowego pensjonatu. Korzystanie z mediów społecznościowych w celu promowania firmy może naprawdę pomóc rozpowszechniać słowa nowego, luksusowego pensjonatu. Konkursy hostingowe online mogą pomóc uzyskać więcej fanów i zwolenników w ramach Twoich profili Twitter i Facebook. Ciekawym pomysłem jest też zachęcać ich do powrotu dołączając kupon zniżkowy Airbnb. Gdy masz bazę fanów, z nimi współpracuj, aby utrzymać zainteresowanie i publikować wiadomości i wydarzenia, które mają się odbyć w Twoim pensjonacie.

2 odpowiedzi "Masz pensjonat? co sprawi, że klienci wybiorą się do Ciebie, a nie hotelu?"

  1. Bo w hotelach jest duża rotacja gości i nie zawsze jest tam sprzątane tak, jakby się chciało. I ten zapach, który trudno usunąć przy tak dużej rotacji gości. Za to w małych pensjonatach jakoś tak bardziej przykładają się do sprzątania i używają odpowiednich środków czystości. Np. aby odpowiednio umyć urządzenia, warto zastosować odpowiednie środki mycie urządzeń. Jeśli się tego nie zrobi, to właśnie potem jest taki dziwny zapach – jak w wielkich hotelach. Wszyscy wiedzą o czym mówię.

  2. Powiem tak – ostatnio byłem z żoną we Wrocławiu i wybraliśmy tani hostel w Centrum Wrocławia http://boogiehostel.com/boogie-hostel/ i sugerowaliśmy się głównie ceną i standardem. I tutaj relacja ceny do jakości pokoju w hostelu bardzo dobra. A Wrocław oczywiście przepiękny :)

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*