Top 7 argumentów za tym, że warto zainwestować w firmową stronę www

161202-Is-perfectionism-holding-your-website-project-back

Nie ma takiego pracownika, który może sobie uczciwie powiedzieć: “Nie warto inwestować w stronę internetową”. Nawet jeśli akurat pracujesz na etacie, twoja wiedza, doświadczenie i kompetencje powinny zostać podsumowane i przyciągać potencjalnych partnerów biznesowych, np. klientów lub nowego pracodawcę. Najlepszy pracownik to taki, który nie szuka pracy, a dzięki stronie internetowej lepiej płatna i bardziej rozwojowa praca może przyjść do ciebie.

Top 7 argumentów za tym, że warto zainwestować w firmową stronę www

1. Personal branding

Projektując stronę internetową ze swoim imieniem i nazwiskiem w domenie, stajesz się transparentny dla pracodawców, head – hunterów, w dodatku od razu widać, że myślisz o swojej karierze poważnie i przyszłościowo, a chwilowe sukcesy w konkretnej firmie nie zwalniają cię z odpowiedzialności za życie zawodowe. Niezależnie od tego, jaką markę akurat reprezentujesz, dbasz o swój personal branding.

2. Portfolio

Strona internetowa stanowi okazję do podzielenia się projektami zawodowymi, z których szczególnie jesteś dumny. Każdy może w dziale “o sobie” napisać, co mu się podoba. Jednak ludzie nie będą oceniać cię z tego, co mówisz na swój temat, ale z tego, co faktycznie robisz. To nie znaczy, że nie warto napisać kilku zdań o sobie, właśnie po to jest strona. Portfolio, opinie klientów to społeczny dowód słuszności potwierdzający twoje umiejętności.

3. Biznes po godzinach

Strona internetowa może stać się początkiem biznesu po godzinach. Po powrocie do domu realizujesz dodatkowe projekty, a po pewnym czasie masz ich tyle, że rezygnujesz z etatu.

4. Sklep online

Strona internetowa to sklep online, do którego przenosisz swoje usługi z lokalnego biznesu. W ten sposób możesz dotrzeć do nowych klientów i zwiększyć sprzedaż.

5. Blog

Masz sporą wiedzę na jakiś temat? Możesz prowadzić blog, który przyciągnie czytelników, a ty będziesz mógł publikować artykuły sponsorowane, traktując je jako dodatkowe źródło dochodu lub osobny biznes.

6. Wirtualna wizytówka

Jesteś fryzjerką, ale zmieniłaś lokalizację? Niektórzy klienci nie zapisali twojego numeru? Mogą szybko znaleźć cię w internecie, dzięki czemu nie tracisz z nimi kontaktu.

7. Strona lądowania

pexels-photo-315785Własna strona www umożliwia ci stworzenie strony lądowania dla klientów, którzy chcą zapisać się na twój kurs internetowy. W ten sposób zaczynasz docierać do klientów na całym świecie, a twoje możliwości zarobkowe stają się nieograniczone.

Własna strona internetowa to nieduży koszt. Można ją założyć na darmowym CMS-ie, takim jak WordPress. Tylko od ciebie zależy, jak bardzo zaangażujesz się w aktualizacje, dodawanie nowych produktów i treści. Im bardziej się zaangażujesz, tym większe korzyści uzyskasz z tytułu posiadania własnej strony internetowej. Warto ją mieć, nawet jeśli nie zamierzasz prowadzić szeroko zakrojonych działań marketingowych. To doda ci profesjonalizmu i otworzy zupełnie nowe możliwości, z których skorzystasz, gdy przyjdzie odpowiedni moment. Swoją stronę możesz promować za darmo w mediach społecznościowych.

Szukasz profesjonalistów, którzy zaprojektują Twoją stronę internetową? Sprawdź ofertę skierowaną również dla miast Rumia, Reda, Gdynia, Wejherowo, Sopot na stronie http://www.midasmedia.pl/strony-internetowe-projektowanie-stron/

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*