Twarda woda – jest droga! Sprawdź dlaczego postawić na zmiękczanie wody i zaoszczędzić firmowe pieniądze.

mudd-750xx2129-1196-0-32

Prowadząc firmę, która korzysta z dużej ilości wody, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, że twarde minerały w przemyśle wodnym kosztują miliony złotych rocznie w zakresie konserwacji oraz wymuszają przedwczesną wymianę sprzętu.

Twarda woda jest problemem, ponieważ zawiera minerały, które mogą gromadzić się w rurach i wyposażeniu. Powstająca skalna warstwa ogranicza przepływ wody i zatyka zawory i otwory wentylacyjne. Waga wody w ogrzewaczach i kotłowniach zmniejsza ilość ciepła, często powodując przedwczesne ich uszkodzenie. Ponadto cząstki w wodzie mogą powodować nadmierne zużycie na gniazdach zaworów, co prowadzi do zawalania kranów i barwienia urządzeń.

Zmiękczanie wody oszczędza energię i materiały eksploatacyjne, obniża koszty utrzymania i zaspokaja potrzeby klientów. Łatwo zauważyć, jak można zaoszczędzić pieniądze zmiękczając wodę:

Oszczędność energii – miękka woda jest tańsza na ciepło

Miękka woda pomaga wyeliminować szlam mydła i zmniejsza złoże wody twardej, co wymaga mniejszej ilości szorowania, oszczędza ilość pracy i zmniejsza zużycie naczyń, porcelany i tak dalej. Klienci korzystający z miękkiej wody do czyszczenia i kąpieli używają mniej detergentów, mydła i szamponu.

Restauracje korzystające z wody zmiękczonej wiedzą, że wtedy wszystko jest łatwiejsze do czyszczenia. Kluczem do lepszej wody po niższej cenie jest bardzo skuteczna technologia zmiękczania wody. Szeroka gama zmiękczaczy wody przeznaczona jest dla małych firm i lekkich obiektów handlowych. Jest dostępna w systemach pojedynczych i dupleksowych.

Każda firma wykorzystuje wodę inaczej.

Dlatego też elastyczność komercyjnego zakresu zmiękczania wody jest tak ważna. Nie tylko chodzi o środki zmiękczające które oszczędzają wodę podczas procesu regeneracji, ale są one również zaprojektowane tak, aby odpowiadały konkretnym wymaganiom użycia – dziś i jutro.

Często takie zmiękczacze wody korzystają z elektroniki półprzewodnikowej z wbudowaną pamięcią, która codziennie śledzi i rejestruje zużycie, korzysta z algorytmu do obliczania ilości wody potrzebnej na następny dzień i określa, czy ma się regenerować. Inteligentna pamięć wie, w które dni używasz najwięcej wody i planuje wszystko odpowiednio. Dostosowuje się do zmian w sposobie użytkowania wody, więc w razie potrzeby zregeneruje się, w przeciwnym razie nie marnuje wody przez niepotrzebną regenerację.

Konkurencyjne środki zmiękczające, które regenerują się częściej niż wymagana woda, sól i przedwczesne zużycie elementów układu to kolejna kwestia. Wszystko to sprawia, że są bardziej kosztowne w obsłudze. Z komercyjnym urządzeniem do zmiękczania wody można używać tylko tego, czego się potrzebuje i tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

Jeśli chcesz uzyskać pomoc określającą jaki zmiękczacz wody będzie odpowiedni dla twojej firmy skontaktuj się z tą, która zajmuje się ich dystrybucją – na pewno dobrze coś dobierze. Na rynek w zeszłym roku weszła nowa gama komercyjnych zmiękczaczy dla małych firm – warto zapoznać się z większą ilością informacji na ich temat.

Artykuł opracowała firma dostarczająca rozwiązania za zakresu poprawy jakości wody w Twojej firmie  i gospodarstwie domowym. Pełna oferta na stronie firmowej  http://www.zmiekczacze.com

1 odpowiedzi "Twarda woda – jest droga! Sprawdź dlaczego postawić na zmiękczanie wody i zaoszczędzić firmowe pieniądze."

  1. Dobry, nowoczesny dystrybutor do wody to świetne rozwiązanie na lato. Powinny z takiej opcji korzystać przede wszystkim firmy, które zatrudniają wielu pracowników i są zobowiązane na co dzień zapewniać im nieskończone ilości wody pitnej. Zamiast wozić codziennie wodę butelkami czy całymi zgrzewkami, można po prostu zamówić usługi firmy wynajmującej dystrybutory. Można zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Comments are closed.