Wpływ toalety w miejscu pracy na wizerunek firmy

urinal-1666092_1280

Jako firma chcesz wywrzeć trwałe wrażenie, dbać o zadowolenie pracowników i lojalność klientów. Dobrze wykonany projekt, czy to świetny ekspozytor detaliczny, czy zachęcający obszar recepcyjny, może nadać ton pozostałej przestrzeni. Pomyślna koncepcja aranżacji wnętrz przenosi ten sam obraz, który jest przedstawiony na wejściu w dalszej części przestrzeni, kultywując atmosferę, kulturę pracowników lub doświadczenie klienta. Najczęściej jednak firmy koncentrują się szczególnie na tych dobrze widocznych obszarach i nie zajmują się w szczególności jedną przestrzenią – łazienką!

Percepcja publiczna

Twoja publiczna toaleta może mieć negatywny wpływ na wizerunek Twojej firmy, jeśli nie zostanie starannie zaprojektowana i utrzymana. Jeśli na przykład wejdę do restauracji szybkiej obsługi, aby skorzystać z toalety i zobaczę, że jest w obrzydliwym stanie, raczej nie będę zastanawiać się nad zamówieniem w tym miejscu jedzenia. Jeśli toaleta zostanie zaniedbana, co dzieje się w kuchni, w której gotują moje jedzenie? Formułujemy opinie zakładu opartego na tym środowisku. Ten sam pomysł może dotyczyć każdej firmy, czy to detalicznej, hotelarskiej, korporacyjnej, opieki zdrowotnej itp. Czysta, zadbana, zaktualizowana toaleta może mieć pozytywny wpływ na postrzeganie Twojej firmy przez społeczeństwo, dlatego strony takie jak http://www.kaim.work/wygodnie-nowoczesnie-czyli-urzadzic-lazienke/ mogą być bardzo pomocne w tworzeniu tej przestrzeni.

Odpowiednie wykończenia

meble kuchenne najtaniejDobry personel sprzątający i harmonogram sprzątania mają na celu poprawę wyglądu toalety, ale staranna dbałość o dobór materiałów i zastosowanie odgrywa istotną rolę w tym, jak toaleta zużywa się w miarę upływu czasu. Zastanów się, jaki będzie stopień wykorzystania określonej toalety, a także jej użytkowników, i wybierz odpowiednie wykończenia. Na przykład toalety są podatne na pleśń i rozwój innych organizmów, dlatego należy unikać stosowania produktów z drewna, chyba że są odpowiednio uszczelnione, lub należy pamiętać, że stal nierdzewna podlega zarysowaniom lub blaty z czarnego granitu muszą wykazywać ślady wodne.

Nawet coś tak prostego, jak wybór ciemnej zaprawy do płytek podłogowych, może mieć bardziej trwały wygląd w porównaniu z jasną zaprawą, którą trudno utrzymać w czystości i zachować oryginalny wygląd.

Marka i wizerunek firmy

To nie znaczy, że toalety muszą być ściśle użytkowe. Pomyśl o swojej firmie, klientach i pracownikach oraz o przesłaniu, które chcesz przedstawić w swojej firmie. Jeśli prowadzisz hotel lub restaurację siedzącą, zastanów się nad lepszymi materiałami, które bardziej przypominają dom. Jeśli jesteś zakładem produkcyjnym, rozważ rozgałęzienie z typowej betonowej podłogi, ścianek działowych ze stali nierdzewnej i pomalowanej ściany blokowej. Coś tak prostego jak wprowadzenie kolorów marki firmy wiąże teraz toaletę ze wszystkimi aspektami budynku i publicznym wizerunkiem firmy.

Warto z tego skorzystać i nie pomijać tak ważnych aspektów dla swojej firmy i jej otoczenia.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*