Gdzie można wymieniać bitcoiny?

ripple-etehereum-and-bitcoin-and-micro-sdhc-card-844124

Kryptowaluty są jak najbardziej ciągle popularne. Dlatego nieustannie przybywa co raz więcej ich amatorów. Praktycznie każdy inwestor kryptowalut w pewnym momencie zadał sobie pytanie – w jaki sposób je spieniężyć? Kiedy zgromadziłeś odpowiednią kwotę w postaci kryptowaluty, przychodzi moment na wymianę na namacalną walutę. Zatem, gdzie można wymieniać bitcoiny?

Jak wymieniać?

Wbrew pozorom nie jest to taki prosty aspekt. Bitcoiny, szczególnie na naszym Polskim rynku są dosyć młodą walutą. Istnieją stosunkowo krótki czas, dlatego nie ma tutaj żadnych obowiązujących i jednoznacznych norma prawnych. Jeżeli regularnie handlujesz bitcoinami to sklasyfikować to można jako działalność gospodarczą. Podobnie ma się to w przypadku udostępniania mocy obliczeniowej swojego urządzenia do kopania bitcoinów.

Dlatego właśnie uzyskiwanie dochodów w postaci kryptowalut musi zostać rozliczone wraz z podatkiem VAT. Bitcoin nie jest jednak postrzegany jako walut, lecz towar. Z tego względu istnieje obowiązek odprowadzania tutaj podatku dochodowego. Zyski muszą zostać uwzględnione w rocznym rozliczeniu PIT.

Gdzie wymieniać Bitcoiny?

W internecie dostępnych just mnóstwo procesów płatności Bitcoin i niektóre z nich dostępne są również w Polsce. Dzięki temu, za pomocą tylko smartfona, wymieniać możemy Bitcoiny na złotówki, lub wymieniać ja w bankomacie. Wliczona jest tutaj jednak stała prowizja operatora. Jednak sama sprzedaż kryptowalut odbywa się w specjalnie do tego przeznaczonych serwisach. Jest to najbardziej bezpieczna metoda. Jeżeli szukasz odpowiedniego serwisu to wybierz ten z największą ilością użytkowników. Wówczas serwis ten będzie sprawdzony i zaufany. Świetnie sprawdzi się także ten kantor Bitcoin.

Aby skorzystać z takiego serwisu najczęściej wymagana jest autoryzacja. Odbywa się ona poprzez udostępnienie swoich prywatnych danych osobowych. Przeważnie odbywa się to poprzez weryfikację dowodu osobistego i zdjęcia twarzy. Dla wielu jest to zniechęcające, lecz bez tego nie jesteśmy w stanie nic zdziałać. Taka weryfikacja czasami może potrwać nawet kilka dni. Bardzo często, różne serwisy naliczają swoje własne prowizje za wykonywane operację. Najczęściej jest to od 0,5 do 1 % wartości transakcji.

Jeżeli dysponujesz bardzo dużymi środkami w postaci kryptowaluty, to prowizja ta może mieć ogromne znaczenie. Dlatego warto wybrać zaufany serwis z jak najmniejszymi opłatami. Wymiana w kantorach internetowych jest korzystna tylko wtedy, gdy kursy są korzystne. W innych przypadkach staje się to bardzo nieopłacalne, a na samej wymienia tracimy bardzo duże ze względu na wahania notowań bitcoina na giełdzie. Dlatego staraj się działać rozważnie i przewidywać wzrost lub spadek kursu. To jednak jest swego rodzaju hazardem, gdyż dokładne określenie notowań ciężko jest przewidzieć.

Wymiana Bitcoina nie jest skomplikowana. Przeważnie wymaga autoryzacji, która może potrwać nawet kilka dni. Dlatego jeżeli planujesz handel tą walutą, to zawczasu się zweryfikuj. Tylko wtedy będziesz miał maksymalną satysfakcję z korzystania z takiego serwisu.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*