Szukasz zespołu do outsourcingu IT? Zapraszamy do lektury!

office-1732941_1280

Wspominaliśmy o tym kilka razy na łamach naszego bloga — znalezienie odpowiedniego usługodawcy wymaga ogromnej staranności po Twojej stronie — od rozważenia ryzyka związanego z różnymi lokalizacjami outsourcingu po sporządzanie raportów kredytowych i zagłębianie się w sedno międzynarodowego prawa własności intelektualnej zabezpieczenia.

To powiedziawszy, większość procesu należytej staranności polega na zadawaniu właściwych pytań dotyczących codziennych spraw. Na przykład, jak rekrutują i wdrażają talenty? Jakie możliwości oferują? Jak gwarantują sukces?

W tym artykule skupimy się na tym, jakie pytania zadać firmie, którą jesteś zainteresowany, jeśli chodzi o outsourcing programistów. Spotkaj się z wewnętrznymi interesariuszami, aby ustalić, jakie pytania dotyczące outsourcingu należy zadać zanim zaczniesz szukać potencjalnych partnerów outsourcingowych. Ustalcie wspólnie, czego oczekujecie od tego partnerstwa outsourcingowego.

Tutaj Twoim celem jest zdefiniowanie i utrwalenie wymagań projektowych oraz zebranie pytań dotyczących outsourcingu od grupy, które można przekazać potencjalnym partnerom. Pominięcie tego kroku może prowadzić do wielu długoterminowych problemów. Ważne jest, aby wszyscy byli na tej samej stronie, ponieważ każdy zespół ma inny zestaw celów i priorytetów, które kierują codziennymi czynnościami.

Przed rozpoczęciem głębszych rozmów z potencjalnymi partnerami outsourcingowymi warto zorganizować spotkanie z interesariuszami. Pomyśl o tym w ten sposób – wewnętrzni programiści, którzy będą pracować bezpośrednio z zewnętrznym zespołem, będą mieli inne problemy niż zespół finansowy, zarząd, sprzedaż i obsługa klienta.

W związku z tym zastanów się, kto może być zaangażowany w proces i zwołaj spotkanie przed podjęciem rozmowy poza organizacją. Tam zdefiniujesz cele, oczekiwania i wskaźniki, które mierzą sukces, upewniając się, że wszyscy są na tej samej stronie.

Po ustaleniu, czego dokładnie szukasz, ułóż listę pytań, które zapewnią Ci znalezienie idealnego partnera do pracy. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów pytań dotyczących outsourcingu, które możesz zadać potencjalnym partnerom, zorganizowanych w temat – aby ułatwić wam i sobie pracę.

Jakie możliwości oferują?

Twój partner outsourcingowy powinien posiadać umiejętności i zdolność do wspierania dowolnego projektu, który masz na myśli. Zacznij od zadawania następujących pytań, aby ocenić możliwości potencjalnych partnerów.

Czy współpracowałeś z innymi firmami z tej branży?

Przede wszystkim będziesz chciał współpracować z firmą outsourcingową, która rozumie Twoją organizację, rynek, który obsługuje, oraz klienta końcowego. Jeśli pracujesz w przestrzeni e-commerce, współpraca z zespołem programistów, który zazwyczaj współpracuje z firmami z branży medycznej, nie ma sensu.

Czy w przeszłości wykonywałeś podobne projekty?

Poza doświadczeniem branżowym warto współpracować z partnerami, którzy pracowali nad podobnymi projektami w podobnych przypadkach użycia. Zapytaj potencjalnych partnerów, czy mogą udostępnić konkretne przykłady.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*