Jak po pandemii radzą sobie zakłady mechaniczne na Śląsku?

auto-repair-shop-gf794c0716_640

Zmagania z pandemią dały się we znaki niemal każdej branży. Statystyki przeprowadzone w drugiej połowie roku pokazują, że branża mechaniczna okazała się jedną z najmniej dotkniętym skutkami społecznymi i gospodarczymi COVID – 19. Dlaczego?

Samochód w użyciu bez względu na wszystko

O ile transport publiczny działał przez cały 2020 rok ze znacznym osłabieniem pod kątem zainteresowania pasażerów, o tyle prywatnie niewiele w kwestii regularnego stosowania pojazdów się zmieniło. Podróżowanie własnym samochodem zmniejsza wszak prawdopodobieństwo zarażenia się, stanowiąc tym samym gwarant bezpiecznej podróży. Sprawdzony mechanik Gliwice, współpracujący z zakładami o mniejszym zasięgu działalności na całym Śląsku stwierdził w rozmowie z nami, iż “pandemia nie przeszkodziła w rozwoju działalności przedsiębiorstw o profilu mechanicznym, w niektórych punktach wręcz wzrosło zapotrzebowanie na usługi naprawcze i kontrolne”. Kierowcy zaczęli przywiązywać wagę nie tylko do własnego zdrowia, ale także do kondycji swoich samochodów. W zakładach mechanicznych stawia się teraz większy nacisk na bezpieczeństwo oraz higienę. Mało gdzie da się zauważyć brak obecności maseczek. W kontakcie z klientem to absolutna podstawa.

Ceny za usługi mechaniczne w dobie COVID – 19

Profesjonalny mechanik Gliwice https://mercedesyzjaponii.pl zdradził nam, iż ceny za usługi w większości zakładów tej branży nie poszybowały zbyt wysoko w górę. Być może dlatego, że zakłady nie czują się dotknięte stratami w takim stopniu jak branża spożywcza, medyczna czy gastronomiczna. Jeśli widzimy różnicę w cenach usług sprzed i po pandemii – wynosi ona zaledwie kilka procent. Minimalny wzrost cen dotyczy najczęściej dodatkowych kosztów zakupu środków higienicznych i płynów odkażających. Operatywny mechanik Gliwice pod presją czasu zaradzi nawet najbardziej skomplikowanym sytuacjom, związanym z działaniem naszych stosowanych na co dzień pojazdów. Usługi wykonywane są z niezwykłą dbałością, szybko i skutecznie. Proroctwo tzw. “czwartej fali” z całą pewnością nie zagrozi stabilności zakładów mechanicznych w Polsce.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*