Jak stworzyć dobry projekt reklamy wielkoformatowej?

macbook-624707_640 (1)

Bez reklamy i odpowiednio skrojonego marketingu żadna firma nie istnieje. Niezależnie od tego, w jakiej branży się funkcjonuje kampanie reklamowe pełnią ważną rolę w życiu firmy, ponieważ pozwalają zwrócić uwagę potencjalnego klienta lub zachować przy sobie aktualnych. Decydując się na formę reklamy, warto rozważyć przede wszystkim rynek i to, do kogo ma ona trafić. Bez wątpienia reklama wielkoformatowa to doskonały sposób na zwrócenie uwagi zarówno lokalnych klientów i kontrahentów, jak i tych ogólnopolskich. Firma sama decyduje przecież, w jakich miejscach i w jakich ilościach zostaną zaprezentowane billboardy. W jaki sposób zaprojektować taką reklamę i na co warto zwrócić uwagę?

Billboard po polsku – jak powinien wyglądać?

Podstawową funkcją reklamy wielkoformatowej jest bez wątpienia zwrócenie uwagi przechodniów oraz kierowców. Takie reklamy spotyka się:

  • na prywatnych działkach,
  • w centrach miasta,
  • na dużych budynkach,
  • w metrze,
  • na autobusach, tramwajach, samochodach.

road-3040820_960_720Billboard po angielsku czy też billboard po niemiecku można spotkać przede wszystkim w dużym mieście, gdzie reklamują się marki premium, które chcą trafić do określonej grupy prestiżowych klientów. W mniejszych miejscowościach na dużych plakatach pojawiają się dosłownie wszyscy.

Bardzo ważne jest to, aby projekt reklamy powierzyć specjalistom, którzy znają się na tych kwestiach i są w stanie stworzyć niebanalną grafikę i intrygujące hasło reklamowe. Niekiedy nad projektem plakatu pracuje się całymi tygodniami i dopracowuje wszystkie szczegóły. Kampanie reklamowe 2020 charakteryzują się tym, że często na mieście pojawiają się różne billboardy, po których ciężko jest ocenić, czego dotyczyć będzie dana kampania. Dopiero z czasem pojawiają się nowe odsłony reklam wielkoformatowych, które promują markę lub produkt. Tego typu przedsięwzięcia są bardzo trudne, ponieważ wymagają dopracowania w najmniejszych szczegółach, jednak często przynoszą spodziewane skutki i spore zainteresowanie. Warto taką kampanię połączyć również z promocją w Internecie, prasie i radio lokalnym.

Billboardy sponsorskie – jak powinny wyglądać?

Firmy, które sponsorują różnego rodzaju wydarzenia, na przykład sportowe lub kulturalne chętnie umieszczają się na billboardach sponsorskich. Niekiedy taki plakat wygląda w ten sposób, że pojawiają się na nim liczne logo firm sponsorujących event. Znacznie lepiej jednak, jeśli taki billboard zostanie zaprojektowany, aby zaciekawiał i skłaniał do zapoznania się z ofertą danej marki.

Wiele cennych informacji na temat reklam wielkoformatowych można przeczytać na stronie jednego z liderów, oferujących tego typu reklamy na terenie całej Polski – https://www.znajdzreklame.pl/reklama-wielkoformatowa. Posiadają oni największą bazę reklamową w kraju. Istnieje również możliwość zamówienia całej kampanii reklamowej, która zostanie zaprojektowana na miarę i będzie w pełni odpowiadała oczekiwaniom klienta. Tego typu kampanie zwykle odnoszą spore sukcesy i przyczyniają się do znacznego wzrostu przychodów firmy w przyszłości.

 

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*