Studia MBA – kto powinien o nich pomyśleć?

maxresdefault

Ukończenie studiów MBA umożliwia zdobycie wymarzonej posady lub uzyskanie awansu, dlatego cieszą się tak dużą popularnością w Polsce. Osoby, które planują karierę w branży związanej z zarządzaniem i szeroko pojętym biznesem, powinny bliżej zapoznać się z ofertą tych prestiżowych studiów także po to, by zdobyć przewagę innymi osobami w tej samej branży.

Zdobycietytułu Master of Business Administration powinno interesować przede wszystkim osoby, którym zależy na poszerzeniu swej wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania oraz dostępie do wiedzy menedżerskiej. Dyplom ukończenia studiów MBA to także szansa na lepiej płatną, bardziej prestiżową posadę.

Studia MBA – dla osób marzących o wielkiej karierze

Obecnie ukończenie studiów z zakresu ekonomii, zarządzania czy finansów jest zazwyczaj konieczne, by móc myśleć o karierze w renomowanych firmach. Większość uczelni nie zapewnia jednak swoim studentom nauki konkretnych umiejętności, a program studiów jest przestarzały i nieadekwatny do obecnych wymagań pracodawców. Inaczej jest w przypadku studiów MBA, gdzie zajęcia prowadzone są przez praktyków, a słuchacze biorą udział w licznych warsztatach. Ukończenie tego rodzaju studiów pozwala zatem na zdobycie dodatkowej wiedzy, a także poznanie większości zagadnień od strony praktycznej.

Dlaczego właściwie studia MBA są często przepustką do dalszej kariery? Okazuje się, że absolwenci mogący pochwalić się tytułem Master of Business Administration nie tylko wykazują się w pracy lepszą znajomością mechanizmów branżowych, ale także potrafią pracować w grupie, jasno formułują cele dla siebie i swojego zespołu, a także doceniają rolę skutecznej komunikacji. To czyni ich kandydatami idealnymi do objęcia stanowisk kierowniczych i menedżerskich.

Kto może aplikować?

Nie każdy może aplikować na studia MBA; mogą to być wyłącznie osoby, które uzyskały już dyplom ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia oraz posiadają odpowiednie doświadczenie zawodowe. To z kolei pozwala uczelniom na wstępną selekcję kandydatów i utrzymanie wysokiego poziomu nauczania.

Niewiele szkół wyższych w Polsce ma w swej ofercie studia MBA.Jedną z nich jest Wyższa Szkoła Bankowa, która specjalizuje się w kształceniu studentów na kierunkach związanych z biznesem. To dobry wybór dla wszystkich osób, które chcą uczyć się wyłącznie od najlepszych –  na WSB zajęcia prowadzą dydaktycy od dawna związani z branżą.

Studia MBA – dla osób dbających o swoją karierę

  • Osoby, które chcą zainwestować w rozwój swojej kariery, powinny rozważyć studia MBA. Uzyskanie tytułu Master od Business Administration zdecydowanie ułatwia znalezienie dobrze płatnej posady, a także może być podstawą do ubiegania się o awans. Z przeprowadzanych badań wynika, że osoby, które skończyły studia MBA zajmują bardziej odpowiedzialne, lepiej opłacane stanowiska w porównaniu do swych rówieśników.
  • Niewiele uczelni oferuje studia MBA; jedną z nich jest Wyższa Szkoła Bankowa, która z założenia specjalizuje się w prowadzeniu studiów o profilu biznesowym. Z ofertą WSB można zapoznać się na studiamba.wsb.pl

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*