Stabilność zatrudnienia – czyli praca w duże firmie

3344142642_c4d3bfa042_z

Duża firma nie zawsze oczywiście oznacza stabilność zatrudnienia, aczkolwiek trzeba podkreślić, że na pewno w tych największych firmach na świecie jest największa szansa na to, aby zdobyć pewną posadę i tę posadę utrzymać

Oczywiście nie w każdej z dużych firm na świecie łatwo jest się zatrudnić, a na pewno nie jest to łatwe w przypadku obcokrajowców m.in. pracownikom z Ukrainy, ale z drugiej strony warto popatrzeć na to, w których miejscach na świecie mamy do czynienia z największymi rynkami pracy. Wedle prowadzonych statystyk, obecnie największym pracodawcą na całym globie jest Departament Obrony w Stanach Zjednoczonych. Może i trudno sobie to wyobrazić, ale w tym miejscu zatrudnionych jest aż 3,2 miliona ludzi. Oczywiście chodzi nie tylko o same Stany Zjednoczone, ale również o amerykańskie bazie rozlokowane na całym świecie. Kolejne miejsca na liście największych pracodawców świata zajmują takie miejsca jak:

  • - Armia Chińska – 2,3 miliona osób,
  • - Walmart – 2,1 miliona osób,
  • - McDonald – 1,9 miliona osób,
  • - Narodowa Służba Zdrowia w Wielkiej Brytanii – 1,7 miliona osób

Na dalszych miejscach są jeszcze tacy potentaci rynku pracy jak indyjskie koleje czy też indyjska armia. Dzięki takim jednostkom na pewno możemy mówić o bardzo znaczącym ich wpływie nie tylko na krajowe, ale także w pewnych przypadkach, na międzynarodowe rynki pracy. Jeśli bowiem mówimy o takich pracodawcach jak Walmart czy też McDonald, to doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ci przedsiębiorcy zatrudniają osoby niemalże na całym świecie, bardzo mocno wpływając na kształtowanie się krajowych rynków pracy.

Czy praca w dużej firmie przynosi stabilność?

Praca w dużej firmie na pewno wiąże się z pewnego rodzaju stabilnością zatrudnienia, a przynajmniej w zakresie pewności, że dana firma nie upadnie. Oczywiście nie wiąże się to bezpośrednio z bardzo dużymi zarobkami, ale oczywiście na pewno mamy do czynienia z pewnymi możliwościami w zakresie awansu. Gdybyśmy spojrzeli nie tylko na pierwszą dziesiątkę największych pracodawców na świecie, ale na pierwszą setkę, to zauważymy w niej znacznie więcej firm, które weszły na rynki wielu krajów, tym samym dając zatrudnienie bardzo wielu osobom na całym świecie. Bez wątpienia, zatem warto pracować u tych największych na świecie, bo to jest na pewno duża szansa na stabilność zatrudnienia, a tym samym pewność stałych dochodów przez długie lata.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*