Kosmetyki dla kobiet i mężczyzn – wolimy kupować online czy offline?

Best-Cosmetics-online-store

Jedną z największych przyjemności kobiety są zakupy, w szczególności kosmetyków. Ale także coraz więcej mężczyzn docenia tą formę relaksu. Relaksu? Tak, powszechna opinia mówi o tym, że w przypadku wystąpienia silnego stresu, zakupy kosmetyków powodują jego ustępowanie. Dzieje się tak dlatego, że w naszej kulturze dbanie o siebie jest w pewnym sensie uspokajającym rytuałem, a kosmetyki są jednym z jego narzędzi.

Jak kupować kosmetyki?

Na nasz wybór i zakup kosmetyków ma przede wszystkim otaczająca nas z każdej strony reklama, billboardy, telewizja, radio, Internet, kolorowe magazyny, wymyślne opakowania, zapachy, odpowiednie ułożenie na półkach, oraz opinia ekspertów, przyjaciół, sprzedawcy czy nawet przypadkowej osoby spotkanej w sklepie. Często nie zwracamy już wtedy uwagi na skład kosmetyku, jego gęstość czy nawet działanie . Zdarza się także, że oszołomieni działaniami marketingowymi zapominamy nawet o sprawdzeniu daty ważności, albo kupujemy kosmetyk, który stoi jako pierwszy na półce. A nie powinno się tego robić, ze względu, że prawdopodobnie został już on otwarty kilkukrotnie przez innych klientów, a więc jego data spożycia jest dużo krótsza.

Takie ryzyko istnieje także przy kupnie kosmetyków przez Internet, na przykład poprzez jedną z istniejących platform dla sprzedających. Inaczej ma się to w przypadku dużych drogerii bądź aptek. W tej sytuacji zakupy online gwarantują nam bezpieczeństwo transakcji oraz to, że kosmetyk, który kupimy otrzymamy w pełni zapakowany w oryginalne opakowanie, często ofoliowany i z pewnością nigdy nie otwierany (przykład profesjonalnie zarządzanego sklepu mamy tutaj www.perfumerianiebieska.pl/pl/p/Mayfair-Feather-Finish-puder-w-kamieniu-/826).

Jedno jest pewne nie zależnie czy kupujemy online czy offline, zawsze należy robić to u zaufanego sprzedawcy, takiego, u którego wiemy, że kosmetyki są odpowiednio przetrzymywane i nie otwierane. Nawet jeśli ma to oznaczać zapłacenie za nie kilku złotych więcej niż w innym sklepie. Dzięki temu unikniemy szkodliwego ich działania oraz reakcji alergicznych na skórze.

Jak kupują kobiety?

03Choć kobiety lubią dokonywać zakupów online, to nie sprawiają one im takiej przyjemności  jak te tradycyjne, w sklepach. Szczególnie jeśli dotyczą one kosmetyków. Panie lubią bowiem sprawdzić ich gęstość, zapach, kolor… Za wyzwanie traktują również „rajd po drogeriach” w poszukiwaniu nowości i promocji. To je odpręża i niweluje u nich stres. Dodatkowo dzięki zakupom w tradycyjnych sklepach kobiety mają okazję do spotkania innych podobnych im Pań, z którymi dość często podejmują dyskusje na temat jakości danego kosmetyku oraz mogą poczuć się bardziej atrakcyjne i eleganckie.

Jak kupują mężczyźni?

Rzadko który mężczyzna lubi robić zakupy, chodzić po galeriach, drogeriach czy aptekach w poszukiwaniu najlepszego dla siebie kosmetyku. Zazwyczaj prosi o to albo żonę, partnerkę a nawet sekretarkę. Nie wierzycie? A jednak. Niechęć do zakupów weszła już Panom w nawyk. Dlatego równie chętnie jak z pomocy kobiet korzystają oni w tym wypadku z możliwości wykonania zakupów online. Jak tłumaczą robią to w sposób szybki i nawet przyjemny. Bowiem na stronie produktu mają wszystkie informacje o nim, opinie innych klientów i możliwość wyboru sprzedawcy. Produkt dostarczany jest do domu a płatności można dokonać przez bankowość elektroniczną bądź u dostawcy.

1 odpowiedzi "Kosmetyki dla kobiet i mężczyzn – wolimy kupować online czy offline?"

  1. Osobiście kosmetyki zawsze staram się kupować w sklepie stacjonarnym – moge wtedy sprawdzić konsystencję i ew. wypróbowac towar korzystając z testera. W przypadku innych rzeczy bardzo często korzystam ze sklepów internetowych i np. kolczyki srebrne z cyrkoniami zawsze kupuję online. Bardzo lubię takie błyskotki jak chyba każda kobieta.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*