Prowadzisz własną trafiką? – jak zwiększyć sprzedaż powiększając asortyment

Montecristo-Habana-Flavored-Cigar

Każdy człowiek ma jakieś swoje rytuały, które wykonuje już od samego rana. Wiele osób nie wyobraża sobie rozpocząć dnia inaczej, niż od wypicia tzw. “małej czarnej” i zaciągnięcia się tytoniem. Dla sporej liczby osób kawa i papieros są zamiennikiem śniadania. Obie te używki pobudzają zmysły i dlatego tak dużo osób w ten sposób rozpoczyna swój każdy dzień. Tym samym wiele sklepów z tytoniem uzupełnia swoją ofertę o kawę. Dotyczy to zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych.

Zapewne wielu smakoszy kawy i papierosów zna film pt. “Kawa i papierosy” w reżyserii Jima Jarmuscha.

Bohaterowie filmu toczą długie rozmowy na rozmaite tematy właśnie pijąc kawę i paląc papierosy. Choć tam akcja dzieje się w barze, to każdy może sobie zafundować atmosferę w tym stylu. Tym samym warto, aby właściciele sklepów typu trafika posiadali w swoim asortymencie nie tylko tytoń, ale również kawę. Szczególnie, że Polacy, tak jak potrafią coraz częściej docenić dobry jakościowo tytoń, nie tylko papierosowy, ale też w postaci cygar czy fajek, tak coraz częściej doceniają dobrej jakości wykwintną kawę. Kultura picia kawy i palenia tytoniu ulega systematycznej poprawie.

kappa-xp-touch-2gr>Kawa i papierosy nie tylko pomagają w rozpoczęciu dnia, ale też świetnie pasują na inne okazje, na przykład na popołudniowe spotkanie w gronie przyjaciół, na spotkanie w interesach i mnóstwo innych okazji. Wiele osób będzie wiec chciało przy zakupie tytoniu zakupić również kawę i odwrotnie – kawosze przychodząc po kawę zakupią również tytoń. Jest mnóstwo osób, które lubią obie te używki. Istotne jest więc, aby sklepy z tytoniem miały w asortymencie duży wybór kawy (przykładem może być sklep http://www.trafika.pl/pl/c/kawa-rozpuszczalna/87). Jest jej wiele rodzajów tak jak wiele jest upodobań. Jedni wolą kawę naturalną, inni rozpuszczalną, a jeszcze inni napoje kawowe typu cappuccino.

To co jeszcze łączy te dwie używki to ich intensywny aromat

Zapach wysokiej jakości tytoniu działa pobudzająco na zmysł węchu. Podobnie jest z wysokiej jakości świeżo paloną kawą. Oba te produkty pod tym względem niezwykle do siebie pasują, a więc będą również się komponowały na półce w sklepie. Dla wielu osób kawa i papierosy są nieodłącznym elementem stylu życia, kojarzą się z momentem wytchnienia, oderwania od codziennej rzeczywistości. Wiele osób wręcz celebruje te chwile i nadaje im ważności. Warto zatem, aby właściciel sklepów typu trafika mieli bogatą ofertę tych towarów. Są one niejako komplementarne względem siebie. Dostrzegli to już nawet producenci, którzy pod jedną marką sprzedają zarówno kawę, jak i papierosy. Tak jest choćby w przypadku marki Davidoff.

Sprzedając kawę razem z papierosami, właściciele sklepów wyjdą na przeciw oczekiwaniom tym, którzy przychodząc po papierosy skuszą się jeszcze na paczkę kawy, jak również tych, którzy świadomie przychodzą z zamiarem zakupu obu tych produktów. Dobrze, gdy w ofercie znajdą się nie tylko same produkty, ale również drobne akcesoria do przygotowywania i serwowania kawy, akcesoria towarzyszące paleniu tytoniu, jak również inne akcesoria uzupełniające.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*