Sposoby walczenia ze szkodnikiem drewna

insect-5438565_1280

Kiedy wyobrażamy sobie owady niszczące drewno, zwykle myślimy o termitach i kornikach. Istnieje jednak kilka innych owadów, które mogą siać spustoszenie w naszych domach i firmach, które należą do kategorii szkodników drewna. Spuszczel zwalczanie to kolejny z owadów, na które należy uważać późną wiosną i wczesnym latem.

Jeśli podejrzewasz, że masz problem z tymi szkodnikami, rozważ różne metody radzenia sobie z tym problemem, zwłaszcza profesjonalną fumigację. Jest bezpieczna i skuteczna. Właściwie jest to najlepsze rozwiązanie na pozbycie się insektów atakujących drewno.

Spuszczel pospolity i inne insekty oraz problemy, które powodują – jak się z nimi uporać?

Spuszczele to chrząszcze należą do tej samej rodziny owadów, co wiele innych. Są stronniczy w stosunku do belek strychowych, mebli, drewnianych narzędzi i ram domów. Larwy chrząszcza żerują zwłaszcza na porowatym drewnie. Swoją nazwę zawdzięczają sypkiemu bałaganowi, który pozostawiają po rozdrobnieniu drewna. Zdecydowanie wolą biel jaką ma drewno sosnowe. Poza tym pamiętaj, że są różne inne szkodniki – niektóre lubią świeżo ścięte drewno, inne są bliżej ze starszym drewnem. Najwięcej szkód wyrządzają larwy, które przez lata zużywają żywicę drzewną. Dorosłe osobniki mogą zakopywać się w drewnie, składać jaja i wynurzać się dopiero po pięciu latach. Gdy wszystkie te niszczące drewno owady dojrzeją, wydostają się z drewna przez małe dziury, pozostawiając za sobą przypominające trociny stosy, a następnie wynurzają się w miesiącach letnich od czerwca do sierpnia.

Fumigacja to świetne rozwiązanie dla tych szkodników i nie tylko

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć problem z tymi atakującymi drewno chrząszczami, natychmiastowa pomoc jest najważniejsza, ponieważ powstrzymanie ich, zanim wyrządzą dalsze szkody, może oszczędzić Ci bólu głowy związanego z rozległymi naprawami w domu lub uszkodzeniem siedziby firmy. Możesz myśleć o fumigacji jako o szkodliwym procesie, który uwalnia toksyczne chemikalia do powietrza i pozostawia osad, który jest niebezpieczny dla twojej rodziny – nie tędy droga i nie o to chodzi.

Fumigacja to skuteczny proces pozbycia się tych szkodników, które są trudne do znalezienia i prawie niemożliwe do pozbycia się w inny sposób. Twój dom lub firma zostanie pod namiotem, a gazy zostaną uwolnione, aby raz na zawsze pozbyć się tych szkodników. Gazy te zniszczą chrząszcze, ale rozproszą się w powietrzu i nie pozostawią żadnych szkodliwych chemikaliów. Fumigacja jest nawet bezpieczna do zastosowania w magazynach, w których przechowywane są produkty spożywcze, takie jak zboże. Specjaliści z serwisów zajmujących się tym zadaniem są ekspertami w usługach fumigacji. Mogą wykonać prace tak małe jak to, by uratować przed szkodnikiem pojedynczy mebel antyczny, aż po cały magazyn. Skontaktuj się z nimi już dziś, aby sprawdzić, czy fumigacja jest właściwym rozwiązaniem dla inwazji szkodników w Twoim przypadku.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*