Smartwatch dla pracownika na koszt pracodawcy?

518630209

Początkowo smartwatche mogą wydawać się zbędnym wydatkiem pracodawcy, ale po dłuższym przemyśleniu i zapoznaniu się z jego korzyściami – zaczynają się jawić jako opłacalna opcja. Poniżej kilka argumentów przemawiających za tym, iż warto zainwestować w te ekskluzywne zegarki dla swoich pracowników.

1. Powiadomienia

Najważniejsze powody, dla których warto kupić pracownikom smartwatch, są jego funkcjolnalne powiadomienia. Łatwość wysyłania ich „do nadgarstka” i możliwość identyfikacji ich ważności bez wyjmowania telefonu z kieszeni lub torby jest nieoceniona. To upraszcza życie, oszczędza czas i poprawia wydajność w pracy.

2. Etykieta społeczna

Sprawdzanie telefonu może być niegrzeczne. Zastąpienie tego szybkim spojrzeniem na nadgarstek jest szybsze, prostsze i subtelniejsze, co jest bardzo ważne jeśli chcemy by pracownik np. do kluczowych klientów miał szansę na pozyskanie jak najlepszych warunków.

4. Podróże

Firma Apple Watch wprowadziła do swoich zegarków funkcje zsynchronizowane z ochroną lotniska, wyświetlając kartę pokładową użytkownika bezpośrednio na ekranie. Wszystko, co sprawia, że proces bezpieczeństwa podróży jest łatwiejszy, jest korzystny dla każdego pracownika i jego pracodawcy w czasie podróży służbowych, szczególnie jeśli są to częste podróże.

5. Odbieranie połączeń

Różne smartwatche reagują różnie na odbieranie połączeń. Na przykład Sony Smartwatch 3 umożliwia użytkownikom zaakceptowanie i odrzucanie połączeń na zegarek, ale aktywuje głośnik i mikrofon telefonu (lub słuchawki, jeśli jest podłączony) do rozmowy. Jest to pomocne podczas chodzenia z słuchawkami lub podczas jazdy, gdy smartfon nie jest łatwo dostępny. Jak to się przekłada na efektywność w pracy? Chyba nie trudno się domyślić!

Inne, takie jak Apple Watch, pozwalają użytkownikom na odbieranie i przeprowadzanie rozmów bezpośrednio z zegarka (telefon może pozostać w torebce). Pewnie, że nie jest to idealny sposób na odbieranie wszystkich rozmów, ale przydaje się to do szybkich rozmów, gdy nie można zbyt szybko dotrzeć do komórki, a wie się iż np. dzwoni ważny kontrahent i ten telefon po prostu trzeba odebrać.

6. Bezpieczeństwo

Ten inteligentny zegarek jest bardzo dyskretny ( dopóki nie postanowisz kupić swoim pracownikom modelu 8000 Apple Watch), a więc nie trzeba się bać iż będzie potencjalnym łupem dla złodziei – tak jak to kusi w przypadku typowo wypasionych smartfonów.

11. Nawigacja

I wreszcie dotrzemy do nawigacji – poruszanie się po nieznanym mieście jest o wiele łatwiejsze dzięki smartwatch. Kierunki są wysyłane do nadgarstka pracownika, informując kiedy i gdzie ma się odwrócić. Już nie ma ma mowy o spóźnieniach do pracy czy na spotkanie w innym mieście!
Oczywiście główny argument przeciwko smartwatchom polega na tym, że po prostu robią wszystko to, co smartfon może zrobić, co jest prawdą, ale drogi pracodawco pamiętaj, że nie są one potrzebne do zastąpienia telefonu – są tam, aby go uzupełnić i sprawić, aby twoja firma działała jeszcze lepiej i sprawniej! Zatem rozważ chociaż taką opcję.

Artykuł przygotowano wspólnie z firmą timeandmore.pl, w której możesz nabyć ekskluzywne Zegarki Fossil Time & More

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*