Przyjazny content dla Twojego sklepu. Poznaj korzyści z prowadzenia bloga sportowego

homepage_top_21

W dzisiejszych czasach pisanie bloga na własnej stronie w internecie jest jak najbardziej cool. Jest to tzw. must-have współczesnego świata. To właśnie przez takiego bloga dajemy się poznać „reszcie świata”, i to przez bloga są oni zdolni nas ewentualnie oceniać. Czyli, mówić (pisać) co o nas myślą, jak oceniają naszą wiedzę, doświadczenie itp.

Przez pisanie bloga wiele osób stało się naprawdę bardzo popularnymi w swoich dziedzinach zawodowych. Stali się niejako „drogowskazami” do dobrego wyboru danego produktu. Wielu klientów śledzi z uwaga oryginalne wypowiedzi swoich „pupili z blogów”, aby zobaczyć czym są zainteresowani, a tym samym wskazali potencjalnym klientów kierunek zakupów. Tak jest praktycznie w każdej dziedzinie. Począwszy od mody, sportu, turystyki, a nawet ogólnie rozumianego przemysłu (wielu branż).

Jeśli ktoś chce kupić poprzez internet np. piłkę do siatkówki, znajdując stronę sklepu, sprawdza, czy aby nie ma tam zakładki z blogiem. Jeśli jest, czyta go uważnie i tym samym jakby podświadomie podejmuje decyzję o zakupie. Jeśli treści w takim blogu są zbyt pretensjonalne, banalne, czy nawet niestaranne, klient po prostu odchodzi do innego sklepu.

Content marketing dla każdego sklepu

Co to takiego ten content marketing? To nic innego, jak odpowiednie treści zamieszczane na stronach z opisami produktów przeznaczonych do sprzedaży. Od tych treści zależy powodzenie każdego sklepu internetowego. Content marketing istnieje od dawna. Jednak ostatnio to właśnie jemu możemy zawdzięczać powodzenie w biznesie. Same zwykłe opisu przedmiotu do sprzedaży, oraz nawet najładniejsze jego zdjęcia, już nie wystarczą. Zresztą opis przedmiotu zwykle jest krótki, zwięzły i niewiele mówiący.

Klient chcąc poznać dany produkt, oczywiście patrzy na jego zdjęcia, robione z różnych pozycji. Czyta także opis. Ale nie ma w tym nic atrakcyjnego. Ot, zwykłe, suche informacje. I na dodatek zwięzłe, czyli takie, jakich jest mnóstwo w internecie. Co zatem robi klient? Przeszukuje inne strony z wyraźnym znudzeniem i zniechęceniem. Prawdopodobieństwo, że kupi przedmiot z naszego sklepu (przy ogromie sklepów internetowych, istniejących w internecie) jest naprawdę znikome.

Co można zrobić?

Można, a nawet trzeba robić takie opisy towarów wystawionych na stronie, aby zwrócić uwagę potencjalnego klienta. Przyciągnąć jego wzrok nie tylko pięknymi, profesjonalnymi zdjęciami, ale przede wszystkim profesjonalnym opisem. Niestety, aby zrobić dobry opis towaru, trzeba umieć zwięźle go napisać, ale tak, aby klient (zanim zamknie nasza stronę) zechciał go przeczytać. Ważne są też opinie, testy i porady związane ze sprzętem sportowym. Na stronie athleticbody.pl widzimy profesjonalnie prowadzony blog tego typu. Mamy w nim na przykład bardzo dobrze przygotowany poradnik najlepszy orbitrek cena opinie. Takich porad im więcej tym lepiej.

Tu nie da się „bajerować”, ponieważ nie ma na to miejsca. Dlatego coraz więcej sklepów otwiera własne blogi, niekoniecznie związane ze sprzedawanymi produktami. Gdyby np. sklep z odzieżą (różną) zamieścił na swej stronie zakładkę ze sportowym blogiem, można się spodziewać, że taki sklep odwiedzą nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Po co? Ano po to, aby poczytać ciekawe informacje zamieszczone na blogu, a przy okazji przeglądnąć ofertę sklepu. Taki klient może wracać na nasza stronę często.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*