Jaką skuteczność działania wykazują lampy uvc do dezynfekcji?

virus-4937609_960_720

W ciągu ostatnich kilku lat dezynfekcja światłem UVC stała się popularnym i skutecznym sposobem na ograniczenie przenoszenia bakterii, wirusów i innych patogenów w obiektach instytucjonalnych i komercyjnych. Dlaczego dezynfekcja światłem UVC zyskuje na popularności, szczególnie na rynku opieki zdrowotnej?

Oto kilka istotnych faktów dotyczących dezynfekcji światłem UVC, obejmujących jej:

  • zastosowanie,
  • skuteczność,
  • wdrożenie.

99,9 procent skuteczności. Badania przeprowadzone przez kilka niezależnych laboratoriów i placówek opieki zdrowotnej pokazują, że systemy dezynfekcji światłem UVC są bardzo skuteczne. Jak skuteczne są lampy uvc do dezynfekcji? Niektóre badania pokazują, że ich skuteczność w zabijaniu śmiertelnych i niebezpiecznych patogenów przekracza 99,9%. Każdy dobry system dezynfekcji UVC jest niezawodny i zapewnia powtarzalne wyniki za każdym razem, gdy jest używany. Ta niezawodność skuteczności jest kolejnym pozytywnym wynikiem dezynfekcji UVC.

Łatwość użycia

aWiększość systemów UVC jest łatwa w użyciu, a operator może przejść jedną sesję szkoleniową i być w pełni wyposażonym do obsługi systemu. Większość urządzeń zawiera również czujnik ruchu, który zapewnia, że pomieszczenia są puste przed rozpoczęciem dezynfekcji. Niektóre systemy UVC mogą być również wyposażone w pilota, którego można używać do aktywacji urządzeń przez szkło, eliminując konieczność przebywania operatora w pomieszczeniu w celu włączenia systemu lub noszenia lub używania specjalnego sprzętu do ochrony przed dezynfekcją.

Obróbka światłem UVC jest również szybka, skuteczna w ciągu zaledwie pięciu minut, w zależności od mocy żarówek i wielkości przestrzeni.

Wysoki zwrot z inwestycji.

W przypadku dezynfekcji UVC istnieje bardzo niewiele powtarzających się kosztów związanych z eksploatacją – paski testowe i zamienne żarówki bakteriobójcze są zazwyczaj jedynymi powtarzającymi się kosztami. Większość urządzeń jest objęta gwarancją, a niektóre z nich mogą obejmować również wymianę żarówki. Ponadto wiele systemów odkażania UVC jest mobilnych i można je łatwo przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia do użytku w wielu działach lub obiektach. Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest koszt leczenia infekcji, który wzrósł o około 30 procent. Zmniejszenie wskaźników infekcji może zmniejszyć liczbę ponownych przyjęć, a także może wpłynąć na stawki zwrotu kosztów.

Uzupełnienie czyszczenia chemicznego.

Pracownicy obiektów często czyszczą powierzchnie, takie jak stoły i podłogi, chemicznymi środkami czyszczącymi, a następnie używają dezynfekcji promieniami UVC po czyszczeniu chemicznym. Dzieje się tak, ponieważ światło UVC może dezynfekować powierzchnie i powietrze, ale nie może przeniknąć przez pierwszą warstwę substancji. Aby uzyskać optymalne wyniki, oprócz czyszczenia chemicznego należy zastosować dezynfekcję światłem UVC. Łącząc czyszczenie chemiczne z dezynfekcją światłem UVC, wskaźniki dezynfekcji znacznie się poprawiają.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*