W biznesie gitarowym – jak zyskać więcej?

Przechwytywanie

Les Paul wiedział, że jego gitary są świetne. Wielokrotnie chodził do Gibsona przez siedem lat, zanim byli przekonani, że gitara elektryczna typu solid body będzie sprzedawać się masom. Ostatecznie miał rację, a jego konstrukcja jest nadal jedną z najpopularniejszych gitar na świecie. Rzemieślnicy i muzycy wiedzą, że nie ma nic lepszego niż stworzenie gitary, która daje doskonały dźwięk i ma piękne linie. Prawdopodobnie otrzymałeś komplementy na temat swoich gitar, a nawet zlecono Ci wykonanie niektórych. Ale jak dalej szerzyć ich dobre imię, czy serwis gitar Warszawa to dobry pomysł? Być może też zastanawiałeś się, jak skutecznie sprzedawać gitary, w które wkładasz tyle czasu i wysiłku.

Jeśli myślałeś o sprzedaży swoich gitar lub zastanawiałeś się, jak duże jest zapotrzebowanie na niestandardowe 5-strunowe, możesz rozważyć jeden z tych sposobów marketingu i sprzedaży swoich towarów. Nawet jeśli zajmujesz się produkcją i sprzedażą jako hobby, możesz spotkać wspaniałych ludzi i dowiedzieć się więcej o tworzeniu wspaniałych instrumentów dla prawdziwych muzyków.

Spróbuj sprzedawać na Etsy

W pewnym momencie swojego życia prawdopodobnie natknąłeś się na Etsy. Mają świetne oferty na kostki do gitary, stojaki i niesamowite domowe paski. Jeśli nie myślałeś o sprzedaży tam swoich gitar, powinieneś. Jedną z największych zalet sprzedaży na Etsy jest to, że nie musisz mieć ogromnego asortymentu – możesz po prostu sprzedawać gitary, które produkujesz w wolnym czasie. Etsy to również jeden z najlepszych sposobów na sprzedaż projektów z recyklingu, więc zabierz się do pracy nad kolejnym tekturowym Stratocasterem lub 3-strunową gitarą łopatkową. Etsy to jedna z najpopularniejszych witryn z produktami ręcznie robionymi, a jej opłaty są rozsądne, biorąc pod uwagę ruch. Biorąc pod uwagę, że Twoje gitary będą wystawione na kontakt z ludźmi w całym kraju i poza nim, opłaty są bardzo rozsądne.

Utwórz sklep internetowy za pomocą Shopify

Masz dziesięć za dużo gitar i więcej w drodze? Jeśli tak, możesz chcieć sprzedać je w sklepie internetowym, zamiast wystawiać je w serwisie eBay lub Etsy. Shopify umożliwia utworzenie całego sklepu i witryny internetowej, dzięki czemu możesz mieć swój własny internetowy sklep z gitarami. Możesz nawet założyć bloga i udostępniać filmy przedstawiające swoje gitary w akcji. Aby rozpocząć korzystanie z Shopify, musisz ustawić nazwę domeny, zaprojektować swoją witrynę i dodać gitary. Obsługują płatności za Ciebie, więc nie musisz się tym zajmować. Większość ludzi docenia to, że Shopify pozwala im kontrolować wygląd ich witryny, ale szablony sprawiają, że jest to nieskomplikowane.

Lokalny rynek sztuki to doskonałe miejsce do spotkań z potencjalnymi klientami

Może grałeś na lokalnym targu sztuki, a może przechadzałeś się po nim w sobotę, ale czy myślałeś o sprzedaży tam swoich gitar? Lokalne rękodzieło w sobotę lub targ warzywny mogą być świetnym sposobem na pochwalenie się swoim talentem do tworzenia imponujących gitar. Lokalne rynki zwykle pobierają opłatę za wynajem powierzchni, a czasem za aplikację, ale nie wszystkie. Zazwyczaj też nie ma żadnego problemu, jeśli chodzi o przygotowanie.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*