Jak skutecznie walczyć ze zmarszczkami?

portrait-3204843_640

Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i coraz gorzej zatrzymuje wodę, czego widocznym efektem są zmarszczki. Pojawiają się one przede wszystkim na twarzy, nierzadko już w dość młodym wieku. Jak z nimi walczyć?

Jak odmłodzić skórę twarzy?

Zmarszczek uniknąć się nie da, ale u niektórych osób pojawiają się one szybciej i do tego są bardziej widoczne. To po części wina genów, a po części stylu życia – tworzeniu się zmarszczek sprzyja brak snu, palenie papierosów, słabe nawodnienie organizmu, źle prowadzona pielęgnacja skóry. Skoro zaś złe nawyki negatywnie odbijają się na urodzie, to dzięki ich zmianie można sobie zapewnić lepszy wygląd.

To jednak nie zawsze wystarczy, zwłaszcza gdy zmarszczki są już liczne i głębokie. Wtedy niezbędne są dobrej jakości kosmetyki wygładzające skórę, a ich stosowanie warto uzupełnić masażami twarzy i maseczkami liftingującymi. Dużo dobrego robią kosmetyki ekologiczne, dostępne między innymi na https://eranatura.pl/, w których są składniki aktywne wyłącznie naturalnego pochodzenia.

Skóra ze zmarszczkami nie zawsze jest sucha, dlatego przed wyborem kremu odmładzającego trzeba sprawdzić, do jakiego typu cery jest on przeznaczony. W przypadku cery naczynkowej i wrażliwej należy unikać preparatów o bardzo silnym działaniu, bo wprawdzie mogą one wygładzić zmarszczki, ale przy okazji nasilą inne problemy skórne.

Pielęgnacja skóry wokół oczu

Pierwsze zmarszczki to zazwyczaj tzw. kurze łapki. Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i bez gruczołów łojowych, dlatego szybko się przesusza, a mimika twarzy przyspiesza proces powstawania zmarszczek. Kluczowe jest więc odpowiednie nawilżenie skóry wokół oczu, do czego najlepiej używać specjalnych kremów, do kupienia na przykład na https://eranatura.pl/kategoria-produktu/pielegnacja-twarzy/kremy-pod-oczy/.

Po co oddzielny krem? W dobrych preparatach pod oczy jest więcej skoncentrowanych składników jak retinol oraz koenzym Q10. Krem ma nieco lżejszą formułę, dzięki czemu bardzo szybko się wchłania, są też preparaty z aplikatorami – metalowy roller dodatkowo chłodzi i masuje skórę pod oczami.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*