Skuteczna redukcja cellulitu

salad-2756467_1280

Jeżeli jesteś kobietą, to bardzo prawdopodobny jest fakt, że zmagasz się z cellulitem. Jest to dla wielu kobiet uprzykrzające schorzenie skórne, które powoduje niepewność siebie i zwątpienie. Nie ma tutaj złotego środka, ani szybkiego sposobu pozbycia się tej dolegliwości. Istnieją jednak skuteczne metody redukcji cellulitu, nawet w domowych warunkach. Poznasz je właśnie w tym artykule!

Cellulit

Cellulit jest niczym innym jak nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Występuje ono razem z obrzękami włóknistymi tkanki podskórnej. Występuje w okresie dojrzewania, ciąży, menopauzy i podczas zaburzeń hormonalnych. Jest również uwarunkowana genetycznie. Efektem cellulitu jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, pośladków i ramion. W ostatnich fazach postępowania pomarańczowej skórki widoczne są guzki i zgrubienia, które mogą powodować nawet ból. Skutecznym środkiem na walkę z cellulitem są
tabletki Cellactiv.

Redukowanie cellulitu

Cellulit nie jest jednak wyrokiem skazującym każdą kobietę. Zaobserwowanie zmian skórnych w jak najwcześniejszej fazie jest tutaj kluczowe. Kiedy tylko zaobserwujesz pierwsze widoczne zmiany skórne zacznij działać! Istnieją bowiem skuteczne, domowe sposoby, dzięki którym zredukujesz lub nawet całkowicie pozbędziesz cellulitu.

KrzemPrzede wszystkim pij odpowiednią ilość wody. Jest to przynajmniej dwa litry dziennie. Woda pomaga usunąć toksyny z organizmu i skutecznie regulują metabolizm. Poza tym powinnaś zacząć uprawiać aktywności fizyczne. Nawet kilka prostych ćwiczeń dziennie skutecznie pomoże zredukować cellulit. Poprzez aktywności fizyczne bezpośrednio spalasz tkankę tłuszczową, co zbawiennie zadziała na cellulit i na wygląd Twojej skóry. Możesz wybrać przeróżne sporty lub ćwiczenia. Biegaj, jeździj na rowerze lub pływaj. Gama aktywności fizycznych jest bardzo szeroka, dlatego wybierz coś, co po prostu będzie sprawiało Ci frajdę. Poza tym świetnym elementem będą ćwiczenia siłowe – przede wszystkim nóg i pośladków. Skutecznie napręży to i ujędrni Twoją skórę, co zniweluje widoczne efekty cellulitu.

Innym ważnym elementem redukcji cellulitu jest odpowiednia dieta. Postaraj się ograniczyć do minimum spożycie produktów i posiłków tłuszczowych, cukru i soli. Jedz znaczne ilości warzyw i owoców, które są bogatym źródłem witamin i minerałów. Dodatkowo spożywaj pełnoziarniste pieczywo – bogate w lekkostrawny błonnik. W diecie antycellulitowej w szczególności zalecane są szparagi, awokado, banany, fasola, jagody, płatki zbożowe i owsiane, brokuły, wszelkie owoce cytrusowe, orzechy, przeróżne ryby, cebula, gruszki, ananas i arbuz. W skutecznej diecie redukującej cellulit jest mnóstwo zdrowych i efektywnych produktów. Przede wszystkim skup się, aby spożywać jak najwięcej białka i błonnika. Uwolnią one tłuszcz nagromadzony w organizmie i zredukują powstałe na skórze zagłębienia.

Poza tym możesz stosować domowe masaże pod prysznicem specjalnymi gąbkami lub rękawiczkami. Stosuj naprzemienne kąpiele zimne i ciepłe. Możesz stworzyć własne, specjalnie przygotowane olejki eteryczne, które wmasujesz w zmiany skórne.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*