Sklep malarski online – na co zwrócić uwagę, by przyciągnąć klientów-plastyków?

ca-cat-as-p-042514

Bez względu na to, czy dopiero się zastanawiasz nad własnym biznesem, czy już posiadasz sklep malarski online, sen z powiek może Ci spędzać, jak przyciągnąć klientów. Kilka prostych rozwiązań i zasad sprawi, że nie będziesz musiał się już tym martwić, a biznes będzie się kręcił.

Wczuj się w rolę Twojego klienta

grzebień malarskiPrzede wszystkim, przed oczami powinieneś mieć zawsze to, kto jest Twoim klientem i z myślą o nim podejmować wszystkie działania. Wczuj się w jego rolę i odpowiedz sobie na pytanie, co na jego miejscu byłoby dla Ciebie najważniejsze. Jeśli malujesz, to z pewnością szukasz potrzebnych Ci akcesoriów, typu farby, pędzle, podobrazia, itd. Tylko, dlaczego klient miałby zawitać akurat do Ciebie, skoro te wszystkie rzeczy znajdzie w każdym sklepie malarskim. Właściwie to zrobiłeś już pierwszy krok, gdyż posiadasz biznes online. W dzisiejszym, zabieganym świecie, możliwość zrobienia zakupów przed ekranem komputera jest niezwykle cenna. Świadomość tego, iż nie trzeba osobiście kłopotać się na drugą stronę miasta, a wszystko zostanie dostarczone do domu sprawia, że bez wahania korzystamy z możliwości, jaką daje świat wirtualny.

Zachęć klienta do zakupu

Teraz musisz wyróżnić się spośród konkurencji. Zadbaj o to (skoro już jesteśmy przy dostawie towaru), aby płatność była symboliczna lub nie było jej wcale. Mogłoby wydawać się, że to błahostka, bo przecież trzeba zapłacić za przesyłkę, jednak wygórowane ceny za taką usługę, skutecznie odstraszają na samym starcie. Promocja, w postaci bezpłatnej dostawy za dokonanie zakupów w odpowiedniej kwocie sprawia, że zyskujesz klienta oraz duże zamówienie. Wprowadź rabaty i promocje na pierwsze zakupy w Twoim sklepie. Klient, przekona się, że Twój towar jest wysokiej jakości, realizujesz zakupy szybko i jesteś rzetelną firmą. Wszystko to sprawi, że do Ciebie wróci.

Wyróżnij się

Towar, który proponujesz musi być najwyższej jakości. Jednak to nie wystarczy. Prowadzisz sklep specjalistyczny. Musisz posiadać ofertę, która zaspokoi nie każdego przeciętnego plastyka, który od czasu do czasu coś kupuje. Twoim klientem ma zostać ktoś, kto profesjonalnie maluje i robi to regularnie. Zatem regularnie będzie potrzebował specjalistycznych materiałów. Musisz być na bieżąco z wszystkimi nowościami. Być może zdecydujesz się na wyspecjalizowanie np. w malarstwie olejnym, czy akwarelowym. Wówczas Twój główny asortyment będzie stanowiło wszystko, co potrzebne w danej dziedzinie. Zdecyduj, jaki profil będzie miał Twój biznes i mocno się go trzymaj. Oferuj najbardziej specjalistyczne materiały oraz nowinki w danej kategorii. Z czasem, gdy biznes się rozwinie, będziesz mógł poszerzyć zakres swoich usług.

Reklama dźwignią handlu

Aby klient do Ciebie zawitał (na Twoją stronę) musi się dowiedzieć o tym, że istniejesz. Zainwestuj w reklamę w sieci. Opracuj całościowy system promocji swoich usług. Nie ograniczaj się tylko do jednej formy. Nie zapomnij także o świecie realnym. Przyciągnij klientów, którzy malują w Twoim mieście. Niech reklama Twoich usług będzie widoczna w galeriach, szkołach malarskich, ogniskach plastycznych, domach kultury, lokalach gastronomicznych, których właściciele interesują się sztuką lub, gdzie przebywają artyści, itp.

Artykuł opracowano dzięki pomocy merytorycznej jakiej udzielił nam portal http://ewajezyk.pl/obrazy-olejne/ – dziękujemy!

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*