Silosy o wielu zastosowaniach

agro silos granary elevator in winter day in snowy field. Silos on agro-processing manufacturing plant for processing drying cleaning and storage of agricultural products, flour, cereals and grain.

 

Silosy to metalowe zbiorniki, które służą do przechowywania materiałów sypkich. Z terenów wiejskich zwykle kojarzymy silosy zbożowe, które są niecodziennym elementem sielskiego krajobrazu. Z kolei na terenie zakładów przemysłowych, spotkać możemy różnego rodzaju silosy na materiały chemiczne lub sypkie tworzywa budowlane, na przykład wapno, kredę czy cement. Silosy magazynują półprodukty i substraty przeznaczone do różnorodnych procesów. Poza surowym, metalowym wyglądem, silosy mają do spełnienia ważną misję – mają chronić towar przed działaniem czynników zewnętrznych. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o tych urządzeniach?

Silosy – kolosy

W zależności od potrzeb gospodarstwa rolnego lub zakładu przemysłowego silosy produkowane są w różnych wariantach. Zbiorniki na materiały sypkie różnicuje wysokość, średnica/obwód, a co za tym idzie – również pojemność, która najczęściej wyrażana jest w metrach sześciennych, rzadziej w litrach. Mają kształt walca o stożkowatym lub lejkowatym ujściu. Parametry określające wysokość i średnicę w rzeczywistości przekładają się na znaczne objętości – od kilkudziesięciu do kilkuset, a nawet kilku tysięcy metrów sześciennych. Liczby robią niemałe wrażenie, podobnie jak wartość zgromadzonej zawartości.

Silosy na cement

Szczególną grupą wśród urządzeń do magazynowania produktów o sypkiej konsystencji są silosy na cement. Ze względu na ogromne masy napierające na ściany zbiornika, są one wykonywane według bardzo restrykcyjnych norm bezpieczeństwa. Rynek oferuje nam niezwykle zautomatyzowane silosy. Producent obowiązkowo wyposaża urządzenia w różnego rodzaju czujniki i sondy informujące o parametrach dotyczących magazynowanego towaru jak napełnienia, nad- i podciśnienia, parametrów dotyczących napowietrzenia. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wilgoć może doprowadzić do zniszczenia magazynowanego towaru. Nowoczesne silosy posiadają bardziej rozwiniętą automatykę, która sprzyja przyspieszeniu procesów produkcyjnych i transportowych.

Silosy – gdzie kupić?

Wybierając urządzenia do magazynowania towarów, warto postawić na doświadczoną firmę. Wytrzymały zbiornik to gwarancja, że towar pozostanie świeży i zachowa swoje pierwotne właściwości nawet podczas wielu tygodni magazynowania. Wytrzymałe, antykorozyjne powłoki malarskie chronią zawartość przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych jak opady deszczu i śniegu. Zbiornik zapobiega również przed przedostawaniem się do zawartości promieniowania UV. Silosy Producent oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń do magazynowania cementu i nie tylko, dopasowanych do potrzeb przyszłego użytkownika.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*